м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Що таке когнітивно-поведінкова психотерапія

В нашій клініці ми використовуємо КПП для досягнення позитивних результатів у лікуванні. Це ефективний метод лікування різних психічних проблем, який зосереджений на зміні негативних думок та поведінки пацієнта.
067 113 42 54

Історична довідка Когнітивно-поведінкова психотерапія це метод, запропонований психотерапевтом, професором психіатрії Аароном Беком для лікування депресій, на початку 60-х років минулого століття. Пізніше, ефективність методу була підтверджена і в лікуванні інших розладів, наприклад панічних атак, обессивно-компульсивних станах. В основу цього виду психотерапії лягло викривлене сприйняття, у хворих депресією, навколишнього світу і самого себе. Тоді, професором була розроблена модель А-В-С (травмуючий подія-стан людини-що виникли у нього переконання). Суть впливу полягала в зміні сприйняття травмуючої події.

Таємниці розумових процесів. У процесі життєдіяльності, люди стикаються з безліччю різних ситуацій, що викликають негативні переживання, які по своїй суті, є недосконалими розумовими процесами. Такі процеси можна виявити в ході дослідження спонтанних думок людини. Саме вони дають уявлення про судженні людини про навколишнє життя і про самого себе.

Когніції – це “миттєві” думки, що виникають на певну подію. Діючи травмирующ, вони здатні змінювати поведінку людини, викликаючи такі реакції на ситуацію як, образа, гнів, роздратування, відчуття безвиході, а це шлях до фобій, панічних розладів, депресій.

Користь методу. Автоматичні думки і переконання людини, сформовані протягом життя або після травмуючої ситуації, призводить до спотворення сприйняття себе і того, що відбувається навколо. Когнітивно-поведінкова психотерапія, в даному випадку, допомагає пацієнтові дізнатися про що лежать в основі його стану страхах, фобіях, розчарування і інших негативних відчуттях. Людині відкривається здатність оцінювати свої переконання, за допомогою пошуку інформації, яка здатна підтвердити або спростувати їх. Робота з пацієнтом спрямована на зміну переконань та поведінки. Такий підхід забезпечує більш швидкий і ефективний результат.

Як проходить сеанс. Метод когнітивно-поведінкової психотерапії має на увазі діалог між пацієнтом і психотерапевтом. Мета полягає в пошуку проблеми та способи їх усунення її. Додатково використовуються вправи для зупинки негативних думок і релаксації. Пацієнт навчається змінювати звичні реакції на події, контролювати свої емоції, що дозволяє йому надалі справлятися з негараздами і переривати поява страхів і фобій.

Даний метод допомагає пацієнтові змінити своє мислення, ставлення до себе і навколишнього світу.

Даний вид психотерапії допомагає:

  • прибрати негативні думки і переконання;
  • поліпшити якість життя, змінивши її образ, знайти захоплення до душі, наприклад;
  • протистояти життєвим негараздам;
  • взяти під контроль свої страхи, фобії, тривоги;
  • контролювати негативні емоції.

В процесі роботи пацієнт вчиться акцентувати свою увагу на приємних переживаннях, емоціях, спогадах. Психотерапевт, оцінюючи ефективність роботи, для поліпшення стану пацієнта може рекомендувати градуйовані вправи або систематичну ступінчасту експозицію.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54