м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Нічні кошмари - діагностика та лікування

Як позбутися нічних кошмарів і нормалізувати сон. Консультація лікаря психіатра, мережа психоневрологічних клінік РІДНІ ЛЮДИ
067 113 42 54

Кожна людина проводить третину свого життя в стані сну. Здоровий і якісний сон дає змогу відновитися нам не тільки фізично, а й психічно. тільки фізично, а й психічно. Але чи всі сни, які ми бачимо, позитивно впливають на нашу психіку? Звичайно ж далеко не всі. Адже крім приємних сновидінь у наше життя приходять і нічні кошмари, які негативно позначаються не тільки на тільки на настрої людини, а й на психічному та фізичному її стані. Якщо кошмари становлять переважну більшість усіх сновидінь, які бачить людина, що бачить протягом ночі, це переростає у справді суттєву проблему, якої потрібно негайно позбуватися.

Що собою являють нічні кошмари: види та причини виникнення

Нічні страхи у дорослих і дітей - це особливий вид сну, коли мають місце важкі або лякаючі сновидіння. Найчастіше це свого роду інтерпретація того, що з людиною відбувається протягом дня, що виявляється на своєрідному ментальному рівні. Це відбувається завдяки тому, що людський мозок переробляє всю наявну інформацію, отриману протягом дня. протягом дня. А іноді й зовсім аналізує все минуле її життя. Саме з цієї причини часто ми можемо проживати у сні як нещодавні події, так і ті, які трапилися з людиною давно в минулому.

Якщо людину під час сну мучать нічні кошмари, це може вказувати на захворювання, що розвиваються, або на проблеми з психікою. Але в низці випадків це може бути викликано банальним на перший погляд недотриманням гігієни сну (пізні засинання, часті пробудження, недосипання, ранні підйоми тощо). Часто причинами порушення сну можуть бути стреси, різні події, що травмують нас, або навіть психічні розлади (наприклад, депресія). Так чи інакше, але всі вони суттєво знижують якість людського життя.

Коли ми говоримо про нічні кошмари та їхню діагностику, дуже велике значення має їхня тривалість та інтенсивність. Не менш важливим фактором є і їхня регулярність прояву. Спровокувати часті нічні кошмари може все що завгодно що завгодно. Проте, серед найчастіших виділяють такі причини нічних кошмарів:

  • пережиті стресові ситуації;
  • ПТСР (посттравматичний синдром);
  • наявність комплексів і фобій у людини, які не покидають її навіть уві сні;
  • часті та зайві переїдання перед відходом до сну;
  • перевантаження організму, як психічного, так і фізичного характеру;
  • наявність деяких хронічних недуг, що не дають психічного розслаблення;
  • наркоманія або алкоголізм;
  • сон у некомфортній обстановці (це може бути світло, задуха, замкнутий простір, шум тощо);
  • нічні кошмари можуть навіть виникати на тлі приймання деяких лікарських препаратів;
  • за наявності лунатизму;
  • через генетичну схильність і через низку інших можливих причин.

Постійні нічні кошмари та їхні симптоми

Визначити наявність нічних кошмарів у близької людини не дуже складно. Потрібно лише придивитися до неї на предмет наявності таких симптомів:

  • Людина дуже часто відчуває труднощі під час засинання.
  • Протягом ночі спостерігаються численні пробудження.
  • Після пробудження людина відчуває занепокоєння, тривогу або навіть страх, паніку. Має місце надмірно збуджений стан.
  • Уві сні спостерігається прискорене дихання, прискорене серцебиття, тривожність, нехарактерні рухи кінцівками. Іноді може навіть бути присутнім крик і плач.

Нічні кошмари: як лікувати та методи діагностики

Головний спосіб діагностування стану пацієнта - це спілкування з ним. Якщо людина розповідає про свої важкі або навіть травматичні сновидіння, це привід негайно звернутися по допомогу до фахівця. Приватна психіатрична клініка “РІДНІ ЛЮДИ” надає підтримку своїм пацієнтам і допомагає ефективно вилікувати їх від недуги.

Нічні кошмари лікування, як правило, мають на увазі психотерапевтичний характер, без застосування медикаментозних препаратів. Проте не варто зневажливо ставитися до занять із психологом або психотерапевтом. А сама програма лікування безпосередньо залежить від того, які саме причини лежать в основі ваших нічних жахів. Дуже часто погані сни спровоковані наявністю будь-якої основної недуги, наприклад, алкоголізм, наркоманія або апное. І для нормалізації сну достатньо вилікувати цю недугу. У низці випадків лікування психіатричних захворювань, зокрема і нічних кошмарів, проводиться за допомогою приймання медикаментів. У цьому разі лікарі можуть прописати приймання снодійних препаратів або натуральних заспокійливих засобів на основі трав, наприклад, валеріани.

Важливо розуміти, що нічні кошмари психіатрія розглядає як легку форму психічних відхилень. Тому цими питаннями переважно займаються психотерапевти. Допомога психіатрів може знадобитися в тому разі, якщо проблема переростає в хронічну і заважає нормально жити людині.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54