м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Хронічна депресія - особливості лікування

Як діагностувати та вилікувати хронічну депресію. Консультація лікаря психіатра, мережа психоневрологічних клінік
067 113 42 54

Згідно зі статистикою, більше половини жителів нашої планети так чи інакше схильні до депресивного стану. Переважна перевага пацієнтів, у яких підтверджується діагноз депресивного розладу – це мешканці великих міст та мегаполісів. Діагностика та лікування депресії дуже важливо, якщо ви не хочете посилити свій стан. Психотерапія при депресії та інші способи боротьби з згубним станом дозволяють налагодити ваше життя і дозволяють знову відчувати радість.

Що таке хронічна депресія?

Хронічна депресія – це депресивний стан людини, яке не залишає його протягом тривалого періоду часу, переростаючи в постійний фактор. Часто хронічні проблеми спостерігаються протягом більше двох років. Однак, якщо ми говоримо про дитячу депресію, то достатньо року подібного стану, щоб він переріс у хронічний.

Хронічне депресивне стан може розвинутися і натомість найрізноманітніших чинників:

 • за відсутності належного лікування різних форм захворювання організму;
 • як результат неправильно підібраного лікування або через недотримання його норм;
 • через початковий хронічний характер даного захворювання.

Що характерно, хронічній депресії більше схильні жінки, ніж чоловіки. Це пов’язано з тим, що чоловіки можуть відчувати до двох і більше років депресивний стан як перманентний. При цьому за ними не спостерігається жодних змін у психіці чи поведінці. У жінок подібні зміни видно практично відразу.

Основні ознаки депресивного розладу особистості

Хронічна депресія, лікування якої має проводитися негайно під наглядом кваліфікованого та досвідченого психотерапевта, має низку особливостей, за якими одразу можна обчислити стан людини. Так, крім явно вираженого пригніченого стану людини, вона може виявлятися і за допомогою інших ознак:

 • Слабка концентрація уваги. Депресивна людина не здатна займатися однією і тією ж справою протягом тривалого часу. Йому дається це з великими труднощами.
 • Депресивні люди не тільки не можуть швидко приймати будь-які рішення, а й не здатні брати на себе відповідальність. Це стосується як масштабних справ, так і мінімальних побутових рішень.
 • Такі люди дуже негативно оцінюють своє минуле, сьогодення та навіть майбутнє.
 • Найчастіше люди, які перебувають у стані хронічної депресії, відчувають безнадійність. Подібні почуття протягом дня можуть дещо притуплюватись через те, що людина відволікається на повсякденні справи. Але надвечір віч-на-віч із самим собою безнадійність накриває його з новою силою.
 • Спостерігається нестача життєвої енергії загального характеру. Людина, яка страждає на недугу, може відчувати повну відсутність фізичних сил.
 • Таким людям властива знижена самооцінка та негативне ставлення до своєї особистості.
 • Дуже часто у хворих спостерігається зниження статевого потягу.
 • Звичайно, всі вищезазначені ознаки значно погіршують якість життя. Тому лікування хронічної депресії не варто відкладати у довгий ящик.

Лікування депресії: у стаціонарі чи амбулаторно?

На жаль, універсальної відповіді про те, якраз і назавжди позбавитися хронічного депресивного стану, немає. Весь процес лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Хронічна депресія є досить важким психічним захворюванням. Залежно від стадії хвороби може застосовуватися медикаментозне лікування та психотерапія.

Якщо ми говоримо про лікування за допомогою медикаментів, воно може знадобитися у таких випадках:

 • коли пацієнт перебуває у тяжкій формі депресивного розладу та відмовляється виконувати щоденні справи, у тому числі гігієнічного характеру;
 • за наявності захворювань внутрішніх органів, які і спричинили виникнення недуги;
 • при повторних проявах депресії;
 • у разі, якщо психотерапія не дала бажаних результатів та необхідні більш серйозні методи лікування;
 • спостерігається зниження нормального стану хворого: має місце зниження та повна відсутність апетиту, погіршується сон та ін.

Чи можна вилікувати хронічну депресію?

Якщо ви відчуваєте за собою ознаки, притаманні депресивному стану, краще відразу звернутися за допомогою до фахівця. Як і будь-яке інше захворювання, депресія лікування має специфічне. Так, на ранніх стадіях можна позбутися симптомів і причин набагато швидше, ніж на більш пізніх і важких стадіях недуги.
Навіть якщо ваше життя прийшла хронічна тривожна депресія, вихід є завжди. Приватна психіатрична клініка “РІДНІ ЛЮДИ” пропонує допомогу кожному хворому. Діагностика та лікування депресії проходять під наглядом досвідчених фахівців, що дозволяє досягти дійсно ефективного результату.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54