м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Панічні атаки - симптоми та головні ознаки наближення ПА

Методи лікування панічних атак. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Панічна атака – це напад гнітючої паніки, яка має під собою жодної причини прояви і може бути контрольована. Подібні розлади належать до нейротичного типу захворювань. Часто панічна атака має такі симптоми: загальна втома і нездужання, людина відчуває неконтрольований страх і відрізняється підвищеним рівнем тривожності. При цьому пік подібного стану може бути досягнутий через кілька хвилин після свого початку.

По суті, під панічними атаками маються на увазі короткочасні епізоди сильного і неконтрольованого страху. Подібні нездужання зазвичай тривають близько 10-20 хвилин і можуть також супроводжуватися й іншими симптомами вегетативно-поліорганного типу. Важливо відзначити, що тривалість нападу може залежати від багатьох різних супутніх факторів. Не останнє місце у цьому списку посідають і особисті особливості організму людини. Під час нападу людина не в змозі контролювати свої дії та емоції, що може призвести навіть до найгірших наслідків.

Панічні атаки – причини їх виникнення

Найважливіша проблема, яка є першоджерелом панічних атак – це насамперед проблеми у неврології людини. До цього часу вчені не можуть зійтися в єдиній думці, що саме впливає на виникнення панічних атак. Однак, багато психотерапевтів зійшлися в єдиній думці, що основним каталізатором є хоча б одна із заявлених причин:

  • Панічне розлад може розвиватися і натомість низки психічних захворювань.
  • Причинами ПА можуть бути деякі серцеві патології та фізичні проблеми, наприклад ішемія, інсульт та ін.
  • Часто людина може відчувати напад паніки внаслідок захисної реакції організму приймати певних медичних препаратів, наприклад гормонів.
  • Проблеми в особистому житті, на роботі, втрата близького – все це може спричинити депресивний стан, за яким прийдуть панічні атаки (вночі, вдень).
  • Індивідуальні особливості людини: період вагітності, пологи, наявність генетичної схильності та ін.

Що цікаво, але напад панічної атаки може відбуватися як раптово без видимої причини, так і через будь-який фактор. Якщо ви виявили за собою чи своєю близькою людиною симптоматику, пов’язану з ПА, не варто чекати. Оптимально відразу звернеться за допомогою до фахівців, а не чекати на погіршення ситуації. Завдяки кваліфікованій діагностиці та лікуванню можна позбутися проблеми максимально швидко та ефективно.

Панічні атаки: симптоми та загальні прояви

Ознаки панічної атаки можуть бути різними. Важливо, що ПА – це неврологічна проблема. Виявлятися може панічна атака вночі та вдень. При цьому найяскравішим її симптомом є раптове сильне відчуття страху і тривоги. У цьому подібний страх поєднується з різними соматичними відхиленнями, і навіть порушеннями роботи нервової системи.

Стан після панічної атаки має такий характер:

  • спостерігається утруднення дихання;
  • людина піддається найсильнішим головним болям;
  • з’являється відчуття сухості у роті;
  • часто хворий відчуває запаморочення і навіть нудоту;
  • не менш вираженими є і озноб, загальна пригніченість та почуття фізичної слабкості;
  • серце починає працювати швидше, а отже, збільшується його ритм;
  • людина може відчувати приреченість і втратити контроль за власними емоціями та діями.

Приступ панічної атаки та як з ним впоратися

З’явиться напад може будь-якої доби і в будь-якому місці. Так, нерідко проявляється панічна атака уві сні, вдень, на роботі, вдома, в магазині, під час поїздки та ін. Як би там не було, але кожна людина повинна знати, як упорається з подібними нападами самостійно. Панічне розлад може мати найрізноманітніші – одне або відразу кілька в комплексі. І якщо під час приступу тривоги у вас немає медикаментів, приписаних вашим лікарем-психотерапевтом, виконайте кілька простих правил, які допоможуть полегшити ситуацію:

  1. Прийміть зручне положення сидячи і заплющити очі.
  2. Намагайтеся дихати плавно, глибоко і спокійно.
  3. Сконцентруйте свої думки на чомусь приємному, наприклад, на добрих спогадах.
  4. Намагайтеся максимально розслабитися.

Панічні атаки – це хвороба сучасної людини. Понад 5% всіх мешканців великих міст страждають від проявів та симптоматики панічного розладу. Масовість захворювання вказує насамперед на серйозність психічного порушення. При перших проявах не варто зволікати. Важливо якнайшвидше звернутися до кваліфікованого психотерапевта, який допоможе усунути прояви хвороби та допомогти налагодити звичний спосіб життя.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54