м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Чим відрізняється психіатр від психотерапевта

У чому відмінність лікаря психіатра від психотерапевта? Консультація лікаря психіатра, мережа психоневрологічних клінік
067 113 42 54

Наша психіка влаштована таким чином, що вона здатна витримувати суттєві навантаження протягом значного періоду часу. Стосується це найрізноманітніших видів “навантажень”. Однак, таким чином, може працювати лише здорова психіка людини. Тим не менш, дуже часто буває людина може відчувати занадто великий стрес або перебувати в згубному стані протягом досить тривалого періоду часу. Це настільки сильно здатне підірвати внутрішні ресурси організму, що часто без допомоги ззовні обійтися неможливо. Тільки кваліфікований фахівець дозволить впоратися з таким станом, позбавившись пригніченості та пригніченості.

Тим не менш, саме тут і варто розібратися, який фахівець вам необхідний. Приватна психіатрична клініка “РІДНІ ЛЮДИ” допоможе зрозуміти, до якого лікаря варто звернутися: до психолога, психотерапевта або вам потрібна допомога психіатра.

У чому суть спеціалізацій психотерапевтів та психіатрів

На жаль, багато хто плутає між собою фахівців, здатних допомогти із душевним здоров’ям. А деякі зовсім не розрізняють їх між собою. Щоб зрозуміти, чия допомога необхідна саме у вашій ситуації, слід зрозуміти, яку функцію виконує кожен із лікарів цієї групи.

Психотерапевт є спеціалістом з вищою медичною або психологічною освітою, який володіє знаннями в галузі психотерапії і пройшов для цього певні курси. Він має як теоретичні знання, так і вміє надавати психологічну допомогу на практиці. Однак абсолютно всі психотерапевти колись починали саме з психіатрії. І лише через певний період свого життя вони мають право починати практику як психотерапевт.

Психіатр – це фахівець, головною кваліфікацією якого є психіатрія та наркологія. Він здатний надавати консультації та надавати лікування не тільки душевно здоровим людям, а й тим, які мають ті чи інші розлади особистості. Психіатри здатні допомогти не тільки з такими проблемами, як безсоння або депресія, але і з більш важкими недугами: шизофренія, розлад особистості, біполярні розлади та ін. Саме лікар-психіатр безпосередньо веде лікування тих людей, які раніше намагалися вчинити суїцид. У їх юрисдикції епілептики, люди з хронічним безсонням та розладами посттравматичного характеру.

Психотерапевт та психіатр: різниця у спеціалізації

Незважаючи на те, що психіатр та психотерапевт допомагають подолати проблеми душевного здоров’я, між ними є суттєва різниця:

Дуже важливо, що психотерапевти не проводять лікування тяжких форм психічних відхилень. До таких фахівців слід звернутися у разі депресії, різних фобій, хворих залежностей, неврозів, тривожності та інших подібних розладів людської психіки. Все це стосується прикордонних розладів особистості.

Вся психотерапія побудована в такий спосіб, щоб використовувати психологічні методи. До них належать гіпноз, психоаналіз, гештальт-терапія та інші подібні методи.

Лікарі-психіатри ведуть свою практику щодо більш тяжких душевних захворювань. Під час лікування застосовуються насамперед спеціальні медикаменти, здатні вивести пацієнта зі згубних станів.

Таким чином, можна зробити висновок, що психотерапевти та психіатри – лікарі з вищою медичною освітою, а їхня діяльність спрямована на допомогу душевнохворим людям. Однак, якщо психотерапевти допомагають пацієнтам із прикордонними розладами, то при тяжких душевних проблемах необхідно звертатися до психіатра. Якщо основним “знаряддям праці” психотерапевта є слово й душевна розмова, то психіатр застосовує у період лікування спеціальні медикаменти.

Хто такий психолог?

Дуже багато хто вважає, що психотерапевти і психологи – схожі професії. Однак це зовсім не так. Психолог – це не лікар. Він не має права лікувати людей, які страждають на психічні розлади, а лише допомагає знайти рішення у складних життєвих ситуаціях. Звичайно, існує безліч спеціалізацій психології:

  • клінічна психологія;
  • нейропсихологія;
  • сімейна психологія;
  • психологія управління та багато інших відгалужень даного напряму.

Проте вся діяльність психологів розрахована на здорових чи практично здорових людей. Психолог здатний допомогти, якщо вам необхідно впоратися з тимчасовими труднощами або придбати нові навички, наприклад, у спілкуванні з близькими людьми. У разі тяжких душевних переживань чи взагалі захворювань психічного спектра людині вкрай необхідна допомога фахівця з медичним профілем освіти. Так, консультація психіатра допоможе визначити, який саме фахівець необхідний вам у тій чи іншій проблемі.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54