м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Значення терапії в лікуванні психічних розладів

Терапія грає надзвичайно важливу роль в лікуванні психічних розладів. Вона допомагає пацієнтам розуміти, виражати та ефективно керувати своїми емоціями, думками та поведінкою.
067 113 42 54

Психіатричні клініки державної форми власності, а також ті, хто працює на приватній основі воліють медикаментозне лікування. Безумовно, використовуючи найпотужніші лікарські препарати можна дуже швидко припинити загострення будь-якого психіатричного захворювання. Інше питання – як це позначиться на подальшому житті пацієнта. Купірувати напад – це добре, але як медикаменти дозволяє не допустити його повторення? Тільки в тому випадку, якщо близькі люди готові відмовитися від пацієнта і залишити його в клініці, де його систематично будуть накачувати препаратами, можна розраховувати на те, що медикаменти допоможуть.

Альтернатива медикаментозному лікуванню

Як же врятувати пацієнта без застосування медикаментів? Використовуючи терапію. Це тривала і копітка робота, яка дозволить відновити проблеми в свідомості і психіці, усунути негативні наслідки нападів, а також стерти з пам’яті негатив, який спровокував виникнення недуги. Фактично це повний психоаналіз, який дозволить пацієнту почати життя заново. Під час терапії пацієнт не тільки вчиться як позбавиться від свого захворювання, але і розуміє, як надалі справлятися ос своїми психологічними проблемами і стресами.

Безумовно, забути про те, що було пережито під час боротьби з психіатричним захворюванням практично неможливо. Але терапевт допоможе подивитися на цю проблему інакше. Усвідомити, що не все так страшно і жахливо, що є вихід і знайти його дуже просто.

З якими недугами допоможе впоратися терапія

Терапія позбавить пацієнта від таких захворювань:

  • тривожні стани;
  • панічні атаки;
  • фобії.

Ще одна особливість терапії – можливість запобігти появі і розвиток психіатричних захворювань. Так з психологом можна обговорити розлучення або розрив тривалих відносин. Фахівець допоможе впоратися з емоціями, які викликані втратою близької людини. Терапія показана і тим, у кого трапилися різкі зміни в житті, в тому числі і ті, що пов’язані з діагностикою серйозного захворювання.

Терапія допоможе підліткам пережити складності пубертатного періоду, впоратися з нерозділеним коханням. З лікарем пацієнт визначить способи підвищення власної самооцінки, що фактично дозволить почати жити заново. Також терапевт навчить справлятися з гнівом і контролювати свої емоції, що допоможе приймати більш зважені і усвідомлені рішення.

Пам’ятайте, що навіть звичайні складності, які зустрічаються кожен день, можуть сильно вибити з колії. Не варто соромитися розповісти про свої проблеми фахівця, адже легше не допустити появу психологічних розладів, ніж потім їх лікувати.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54