м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

10 ознак хронічного стресу

Синдром хронічного стресу, причини виникнення, лікування. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Звичайно, якщо ми говоримо про помірний стрес, то він присутній у нашому житті повсюди і навіть необхідний для нормального функціонування людського організму. Це дуже важливий еволюційний механізм, який допомагає кожному з нас уникати небезпеки. А короткочасні викиди в організм таких гормонів, як адреналін, норадреналін, кортизол і кортикостерон не тільки призводять до тонусу всіх м’язів, але й сприяють загостренню розумового процесу та посиленню сприйняття людини. Тим не менш, якщо стрес у житті людини відбувається протягом тривалого періоду, це вже називається не інакше, як хронічний стрес, симптоми якого можуть бути різними. Фахівці медичного центру «РІДНІ ЛЮДИ» проводять діагностику та лікування різних психічних розладів, у тому числі й допомагають упоратися з проявами та навіть причинами хронічного стресового стану.

Що таке хронічний стрес?

Мабуть, головна відмінність між короткочасним та хронічним стресом криється у їхній тривалості. Так, якщо з короткочасним стресом організм цілком може справитися самостійно, то з хронічними проявами куди складніше. Адже синдром хронічного стресу може тривати не лише тижнями чи місяцями, а й роками. Візьмемо на додаток постійно пригнічений настрій, безпричинні страхи і тривоги, швидку стомлюваність (фізичну та психологічну) і відсутність бажання щось робити. Однією з головних небезпек хронічного стресу можна назвати посилення проявів різних хвороб, оскільки імунітет людини ослаблений, і навіть сильне погіршення стану здоров’я загалом.

Симптоми хронічного стресу

 1. Різке збільшення чи зменшення ваги. Обидва варіанти можуть мати місце. Одним людям властиво сильний стрес заїдати. Іншим, навпаки, кому в горло не лізе. Саме різкі перепади у харчуванні є одним із найголовніших симптомів хронічного стресу.
 2. Порушення із зором. Через зменшення припливу крові до головного мозку багато людей при сильному стресі можуть спостерігати помутніння в очах або сильне печіння.
 3. Різні висипання на шкірі. Особливо це актуально для тих, хто на сполох починає заїдати. Крім того, стрес викликає сильний приплив такого гормону, як кортизол, що посилює секрецію сальних залоз, через які може мати місце висипання або запальні процеси.
 4. Труднощі дихання. Зазвичай проявляється у вигляді астми або сильних панічних атак із утрудненням дихання.
 5. Дискомфорт у животі. Діарея, нудота, блювання, нетравлення шлунка – усі ці проблеми викликають сильний дискомфорт і можуть виявлятися на тлі сильного стресу. Тому хронічний стрес лікування потребує максимально швидкого та ефективного.
 6. Уповільнений процес відновлення при простудних захворюваннях, оскільки переживання погіршують роботу імунної системи та викликають запальні процеси в організмі.
 7. Випадання волосся значною мірою.
 8. Проблеми із менструальним циклом. Цикл може стати рідкісним або навпаки надмірно частим. У деяких випадках взагалі зникнути. Наслідки можуть бути дуже сумними. Аж до безпліддя.
 9. Знижена концентрація та пам’ять. Інтенсивний стрес здатний негативно впливати на якість роботи головного мозку.
 10. Уповільнене загоєння навіть невеликих ран через недостатнє зволоження поверхні шкіри, що також викликається надмірним стресом.

Стрес хронічний: причини виникнення та лікування розладу

Хронічний стрес – це серйозний душевний розлад, при якому слід негайно звертатися по допомогу до фахівця. Адже подібна недуга може спричинити безліч інших негативних проявів. Однак, для того, щоб усунути її, слід знати і причини, які криють у собі стан хронічного стресу. Так, виділяють два типи збудників стресу – системний та психічний. Під системним стресом мають на увазі відповідну реакцію організму на інфекційне захворювання, запальний процес, травму або підвищену температуру тіла. До психічних факторів можна віднести такі:

 • проблеми у сім’ї чи роботі;
 • конфлікти, фобії, погрози різного характеру;
 • зміна місця проживання, роботи та звичних умов для життя;
 • відсутність достатньої тривалості відпочинку, щоб психіка могла нормально відновлюватись;
 • занижена самооцінка, перфекціонізм, нереалізовані потреби людини та багато іншого.

Якщо ви помітили за своєю близькою людиною зміни, слід надати їй допомогу, підтримку. Не варто думати, що це дрібниця проблема. Без належного лікування хронічного стресу, ситуація може з часом лише посилюватись. У медичному центрі “РІДНІ ЛЮДИ” точно знають, як допомогти.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54