м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Депресія та депресивний розлад

Лікування депресії та депресивних розладів у приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ»
067 113 42 54

Депресія це особливий вид психічного розладу, під час якого спостерігається придушення психічного стану людини, її емоційної діяльності, особливо емоційно-вольової складової. Згідно з дослідженнями, у всьому світі до депресії схильні 5% всіх людей. Хоча багато хто впевнений, що такого захворювання не існує. Однак, насправді це зовсім не так.

Важливо розуміти, що у повсякденному житті можуть бути різні ситуації, наприклад, перепади настрою чи різні психоемоційні реакції короткочасного характеру. Вони ніяк не пов’язані зі справжньою депресією. Особливу небезпеку подібне захворювання являє, якщо людина перебуває в її середній або важкій формі протягом тривалого часу або з періодичними загостреннями психічного стану. Саме в подібних ситуаціях вона може призвести не лише до великих страждань, а й навіть до певної втрати працездатності. А у найзапущеніших випадках мають місце навіть самогубства. Тому слід вчасно визначити ознаки депресії та сходити на консультацію до кваліфікованого фахівця. Психіатрична клініка «РІДНІ ЛЮДИ» завжди рада допомогти всім, хто цього потребує, та подарувати можливість нормально жити, провівши лікування депресії ( Київ).

Головні симптоми депресії

Депресивний епізод являє собою погіршення настрою, яке може виявлятися в безпричинному смутку, зайвій дратівливості або навіть почутті спустошеності. Також може бути характерним при такому стані і втрата інтересу до будь-яких занять (якщо має місце ендогенна депресія). Важливо розуміти, що безпосередньо депресією можна назвати подібну зміну настрою, якщо депресивний стан триває більшу частину дня протягом мінімум двох тижнів. Звичайно, може бути присутнім і ряд інших симптомів, наприклад:

  • зниження концентрації;
  • зниження працездатності;
  • з’являється патологічне почуття провини за все, що відбувається;
  • низька самооцінка;
  • відсутність віри в краще майбутнє або навіть думки про смерть, самогубство.

Крім того, часто клінічна депресія та інші види депресивних розладів включають розлади сну, різкі зміни апетиту, харчові розлади, зниження (або навпаки набір) ваги. Дуже часто люди відчувають хронічну втому та абсолютну відсутність фізичних та емоційних сил.
Важливо відзначити, що ознаки депресії у жінок можуть відрізнятися. До того ж, саме жінки більшою мірою схильні до подібного стану. Нерідко після вагітності у представниць прекрасної статі проявляється післяпологова депресія.

Типи депресії

Звичайно, ознаки та симптоми можуть відрізнятися. Це пов’язано з різними типами депресії. Так, стадії депресії бувають різними. Їх досить багато, тому розглянемо лише найчастіші форми цього згубного захворювання:

  1. Легка форма проявляється як прихована депресія. На такі випадки припадає близько 40% всіх випадків депресивних розладів. Варто зазначити, що за легкої форми багато людей навіть не помічають, у якому стані перебувають. Що вже казати про те, що лікування депресії не проводиться. Все тому, що симптоматика, яка проявляється, сприймається як втома або легке нездужання. Важливо також знати, що реактивна депресія, яка проявляється як нетривалий епізод без належної допомоги кваліфікованих фахівців, може перерости у більш важкі форми.
  2. Найчастіше зустрічається маскована депресія. При цьому цих «масок» у неї може бути величезна кількість. Серед найпоширеніших: агрипнічна депресія (виявляються лише порушення сну), розлади потягу, аноректична депресія (все, що стосується розлади харчування та різкого зниження маси тіла на тлі психологічних проблем), апатична депресія, екзистенційна та багато інших.
  3. Соматизовані депресії часто маскуються на тлі психосоматичних розладів і можуть проявлятися, як абсолютно будь-яке тілесне нездужання: чи то хворе горло, чи то зубний біль, гіпертонія або навіть радикуліт.
  4. Хронічна депресія проявляється протягом досить тривалого часу без особливого поліпшення ситуації. При цьому періодично мають місце загострення психічного стану. А у випадку з рекурентною депресією подібні загострення можуть зустрічатися з різними інтервалами та навіть різною тривалістю піків.

Депресивний розлад та способи лікування депресії

Депресивний стан, як і тривожно-депресивний синдром, може характеризуватись наявністю депресивного розладу. Яке, крім зниження настрою та фізичних сил, може виявлятися також в афективних розладах настрою, соматичних розладах або навіть під час пережитого величезного стресу. Звернувшись до «Рідні людей», ви отримаєте наступну допомогу:

  • Медикаментозне лікування. При цьому головною артилерією є не заспокійливі засоби, а безпосередньо антидепресанти. Навіть затяжна депресія не встоїть перед їхньою силою.
  • Психотерапевтичний метод не передбачає застосування медикаментів, а лише роботу з психологами та психотерапевтами.
  • Комбінований спосіб лікування – найпоширеніший, оскільки охоплює всі сфери людського стану. Особливо актуально, якщо має місце великий депресивний розлад.

Важливо розуміти, яка б не настигла людину депресія, лікування її вкрай важливе для будь-кого. Яка б важка депресія вас не наздогнала, завжди можна знайти вихід із ситуації. Не можна опускати руки. Вирушайте до спеціаліста, який допоможе вам.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54