м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Чим небезпечна хронічна втома?

Як позбавитися хронічної втоми. Рекомендації щодо лікування. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Через високий темп життя сучасної людини кожен із нас періодично відчуває відсутність сил, втому та сонливість. Адже ми живемо в такому ритмі, що на відпочинок часу залишається досить мало. І якщо періодично повторювані епізоди втоми не проходять, починають виявлятися дедалі частіше, переростаючи у постійний стан людини, дуже скоро настає синдром хронічної втоми. Особливо це актуально для жителів великих міст та несприятливих регіонів з екологічного погляду.

Хронічна втома – це серйозне психічне захворювання, яке може перерости в ще більш серйозні проблеми для здоров’я людини, якщо вчасно не звернутися до лікаря. Приватний психіатричний центр «РІДНІ ЛЮДИ» надає допомогу при СХВ та допомагає повернутися до нормального психоемоційного стану.

Синдром хронічної втоми: симптоми та причини захворювання

Хронічна втома симптоми має найрізноманітніші. До них варто віднести такі:

 • Людина постійно відчуває фізичну втому. Зазвичай цей стан при патогенній формі не проходить протягом мінімум трьох тижнів, у тому числі і після тривалого відпочинку.
 • Хворий відчуває відчуття фізичного дискомфорту в м’язах або навіть болючих відчуттів.
 • Має місце «розбитий» стан.
 • Можливе зниження пам’яті, особливо короткострокової.
 • У деяких випадках стан постійної втоми переростає у депресію.

При особливо важких випадках може спостерігатися навіть лихоманка у хворої людини, тому організм не витримує навантажень, що на нього накладені. В одних людей симптоми хронічної втоми можуть виявлятися як безсоння. В інших, навпаки, відчуття постійної сонливості. Дуже часто хворі страждають від постійного головного болю на тлі надмірної перевтоми.

Хронічна втома причини передбачає генетичні, а також фізичні. Найчастіше хронічна втома та сонливість викликана прийомом ліків, у тому числі антибіотиків, протизаплідних засобів або навіть звичайних протиалергенних препаратів. Ще однією причиною захворювання є перенесення важкої вірусної інфекції. Тут варто негайно звернутися до лікаря, тому що сонливість та занепад сил може свідчити і про розвиток інших серйозних захворювань, наприклад, діабету, гепатиту, раку, анемії та інших. Якщо цей випадок про вас, не відкладайте похід до лікаря, а зверніться по допомогу вже зараз.

Синдром втоми здебільшого є причиною недотримання правил здорового способу життя, коли людина не дотримується встановленого режиму дня, багато працює, неправильно харчується, веде сидячий спосіб життя, мало спить і практично (або зовсім) не відпочиває, має шкідливі звички. Також хронічна втома та сонливість може бути реакцією на трагічну подію або викликана великими розумовими навантаженнями і, як наслідок, виснаженням нервової системи.

Важливо розуміти, що захворювання не виявляється раптово. Вона накопичується від щоденних стресів, поганого харчування, різних переживань і, як снігова куля, одного разу накочує на людину, позбавляючи її сил і здатності жити повноцінним життям.

Як позбавитися стану втоми?

Лікування хронічної втоми найкраще проводити у спеціаліста. Але тим часом можна застосовувати і самостійно деякі практики, які будуть благотворно позначатися на вашому стані. Однак, щоб позбавитися цього симптому, неодмінно потрібно діяти кардинально:

 • Насамперед, дуже важливо змінити звичний спосіб життя. Для цього можна змінити місце роботи, взяти відпустку або хоча б підкоригувати свій робочий графік, щоб не вимотувати свій організм.
 • Намагайтеся уникати стресів у повсякденному житті, а також у робочому середовищі.
 • Навчіться мислити позитивно. Така практика допоможе уникнути депресивного стану.
 • Не забувайте про свій імунітет, подбайте про своє здоров’я.
 • Повноцінний відпочинок це дуже важливо! І йдеться не лише про сон. Не забувайте більше гуляти на природі. Також можна «побалувати» себе відгулом.
 • Відмовтеся від роботи понаднормово і не беріть роботу додому. Інакше перевантаження організму гарантоване.
 • Знайдіть хобі. Приділяйте своєму захопленню час. Головна умова – ваше захоплення має приносити задоволення.
 • Спілкування з друзями та родичами, радість та сміх – все це допоможе привести психоемоційний стан до повного порядку.

Має на увазі хронічна втома лікування в амбулаторному варіанті. Дуже важливо відвідувати психотерапевта, який допоможе впоратися зі втомою. У випадку з більш занедбаною формою синдрому хронічної втоми лікування передбачає контроль та розпорядження з боку та інших фахівців клініки «РІДНІ ЛЮДИ».

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54