м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Коли потрібно звертатися до психіатра

У якому випадку слід звертатися до психіатра? Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Психіатрія вивчає психічні відхилення, що виникають внаслідок деяких змін функціонування головного мозку. Як правило, до цього призводять різні травми та хвороби. Наприклад, сильний забій головного мозку або шизофренія, пухлина можуть спричинити серйозні відхилення. У такому разі необхідний прийом психіатра.

Коли йти до психіатра, а коли – до психолога

На жаль, більшість не завжди розуміє, коли варто звернутися до психіатра. Адже також свої послуги пропонують психологи та психотерапевти. У переважній більшості випадків хворі можуть звертатися як до психологів, так і до психіатрів. Якщо ви хочете краще розібратися, допомога якого спеціаліста вам потрібна, орієнтуйтесь на ступінь тяжкості проблеми.

Щоб краще зрозуміти, коли треба звертатися до психіатра, варто розібратися з тим, які проблеми йому під силу. Психіатру під силу впоратися із завданнями, пов’язаними з різними соматичними порушеннями діяльності головного мозку. З такими порушеннями не впоратись без медикаментозного втручання. У таких випадках вам допоможе психіатр, консультація якого допоможе зробити перший крок до одужання.

Якщо ви зіткнулися з менш серйозним відхиленням, таким як фобія або невротичний розлад, можна звернутися до психотерапевта. У такому разі фахівець використовує нелікарські методи лікування, але за гострих станів застосовуються і медикаменти.

А ось психологи використовують для лікування лише консультації, не використовуючи медикаментозні методи. Але такому фахівцеві під силу впоратися лише з повсякденними розладами. Наприклад, проблеми у сім’ї чи роботі.

Коли потрібна допомога психіатра

Впоратися навіть із найважчими захворюваннями вам допоможе лише досвідчений платний психіатр. Виявивши у себе такі симптоми, поспішіть знайти собі кваліфікованого профільного фахівця.

Найчастіше люди, які страждають від серйозних психологічних проблем, виявляються нездатними впоратися з проблемами, які раніше здавалися дрібничними. Зіткнувшись із низкою проблем, людина впадає або в апатію і нездатність діяти, або ж у напади агресії.

Головне, щоб ви розуміли, навіщо звертатися до психіатра. Адже самостійно впоратися із проблемою ви не зможете. Багато хворих страждають від поглинаючого почуття тривоги, яке ніяк не пов’язане з навколишнім життям. Також страждає координація, погіршується пам’ять, людині може бути складно концентруватися на побутових завданнях.

На тлі загального психологічного обурення хворий може відчувати пристрасть до алкоголю, тютюну і навіть наркотичних речовин, які дозволяють на якийсь час забути про існуючі проблеми. Опинившись на прийомі у психіатра, вам необхідно буде детально розповісти про всі проблеми, з якими ви зіткнулися.

Ще однією ознакою того, що з вашою нервовою системою не все гаразд, є загальне нездужання. Так, хворий може страждати від проблем зі сном, апетитом та іншими фізіологічними потребами. В результаті погіршується загальне самопочуття та виникають проблеми з координацією емоцій: з’являються спалахи гніву чи паніки.

Варто бути уважним до близьких та рідних, які перебувають у зоні ризику. Адже в деяких випадках психологічні проблеми настільки сильно позначаються на стані людини, що вона втрачає здатність об’єктивно сприймати дійсність. У такому разі звернутися до фахівця украй необхідно. Але хворий не в змозі усвідомити всю складність ситуації, тому він потребує допомоги близьких та досвідченого фахівця.

Обов’язково звертайтеся до психіатра, якщо ви помітили описані вище ознаки захворювання у близької вам людини. На ранніх етапах зміни можуть бути несуттєвими, але згодом вони лише посилюватимуться. Тому з візитом до фахівця зволікати не варто.

При ряді розладів також може страждати від нав’язливих думок, маячних ідей. Якщо своєчасно не допомогти хворому, він може повністю заплутатися у маревних ідеях, втративши зв’язок із реальністю.

Виявляючись віч-на-віч із проблемою, людина може страждати від суїцидальних думок, які вона нерідко намагається втілити в реальність. Перебуваючи в такому стані, людина стає небезпечною для себе та оточуючих. Небезпеку для оточуючих становлять спалахи гніву, які нерідко трапляються без видимих причин.

Якщо ви виявили у себе або навколишніх людей проблеми, одразу ж зв’язуйтеся зі спеціалістами. Як мінімум, вам потрібна первинна консультація та обстеження, внаслідок чого психіатр зможе встановити правильний діагноз та призначити відповідне лікування. Чим раніше ви почнете лікування, тим кращих результатів і в більш короткий термін зможете досягти.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54