м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Чи можна вилікувати шизофренію?

Чи можливо вилікувати шизофренію повністю? Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Перш ніж розпочати лікування шизофренії, ви повинні розуміти, що вилікувати це захворювання повністю неможливо. Можна лише досягти стійкої ремісії. Як правило, шизофренія дається взнаки одночасно з виникненням почуття сильної тривоги і депресії. У більшості випадків хворий страждає від суїцидальних думок, тому він може бути небезпечним як для себе, так і для оточуючих.

Поки ви шукайте інформацію про те, чи лікується шизофренія, стан хворого може сильно погіршитися. Виявляючись нездатним вести соціальне життя, людина позбавляється будь-яких зв’язків, позбавляється роботи. Шизофренія часто призводить до інвалідизації пацієнта. Щоб зупинити руйнування організму, потрібна допомога кваліфікованих фахівців та участь у процесі лікування рідних, близьких.

Які причини розвитку шизофренії

Фахівці виділяють кілька видів шизофренії. Залежно від цього підбираються методи лікування шизофренії. Щоб повністю усунути симптоматику, необхідно визначитися з причинами, які спричинили захворювання. Фахівці досі сперечаються про те, чому розвивається це захворювання. Але практично всі фахівці сходяться на думці, що ризик захворіти на шизофренію набагато вищий, якщо в роду вже були випадки захворювання.

Сучасне лікування шизофренії засноване на пошуку першопричини. До основних факторів ризику належать проблеми під час пологів, а також інфекції, які можуть виникати під час вагітності. Сезонність також відіграє важливу роль – так, народжені взимку та восени діти більш схильні до цього захворювання. Сьогодні досить часто діагностується шизофренія у підлітків, лікування яке має бути розпочато відразу після виявлення перших ознак.

Соціальні умови, які виявляються несприятливими для людини, можуть спровокувати розвиток захворювання. Аналогічно справи і з фізичним насильством, з яким людина може зіткнутися в ранньому дитинстві. Алкогольна залежність та залежність від наркотичних засобів, а також надмірне вживання деяких медикаментів може стати серйозним фактором ризику. Якщо ви звернетеся за допомогою до спеціалізованого центру, зможете отримати найсучасніше лікування шизофренії.

Доведено, що шизофренія фактично не може передаватися у спадок. Але передаються порушення, які призводять до розвитку захворювання. Але для того, щоб запустити процес розвитку шизофренії, потрібний додатковий зовнішній стимул. Зловживання алкогольними напоями та наркотичними речовинами призводить до розвитку шизофренії. Незалежно від того, чи була діагностована активна або уповільнена шизофренія, лікування має бути здійснене відразу ж після виявлення перших ознак.

Також можна спрогнозувати вік, у якому шизофренія почне розвиватися, якщо порівняти з даними батьків, бабусі та дідусі. Збіги, якщо вірити статистиці, трапляються досить часто.

Як лікувати шизофренію

Щоб призначити правильне лікування, потрібна діагностика шизофренії. Провести таку можна лише за умов стаціонару. Лікування вам також можуть надати лише досвідчені фахівці.

Але ви повинні розуміти, що повністю вилікувати шизофренію неможливо. Тому фахівці дбають про те, щоб досягти стану ремісії. Внаслідок цього негативні ознаки вдається звести до мінімуму.

Коли фахівцями буде проведено комплексне лікування шизофренії, необхідно проводити поза умовами стаціонару підтримуючі процедури. У процесі мають бути задіяні родичі та близькі, адже від їхньої підтримки залежить багато чого. Хворому, щоб підтримувати стабільний стан, потрібні додаткові тренінги та регулярні заняття з психологами та психотерапевтами.

Також лікування шизофренії в Україні проводиться з використанням спеціалізованих медикаментів. Вони можуть бути призначені лише досвідченими фахівцями та лише за умови проведення попередньої діагностики. Використання якісних медикаментів також суттєво знижує ризик рецидиву, тому стабільний стан фіксується надовго.

Також дуже важлива участь близьких у процесі одужання. Важливо розуміти, що хворий не вдає – всі галюцинації для нього виглядають дуже реальними. Тому не варто намагатися переконати його в тому, що він помиляється. Рідні та близькі повинні підтримувати хворого, стежити за регулярністю вживання медикаментів та проведенням усіх необхідних процедур.

Якщо підійти до лікування комплексно, вдасться досягти помітних покращень стану та зафіксувати їх у часі. Головне, щоб отримати кваліфіковану допомогу, якомога раніше звернутися до фахівців і не заплющувати очі на очевидні проблеми.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54