м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Що потрібно знати про деменцію

Наша клініка пропонує спеціалізоване обслуговування та підтримку для пацієнтів та їх родин, допомагаючи при деменції
067 113 42 54

Деменція або старече недоумство – патологічний стан набутого характеру, яке супроводжується погіршенням або повною втратою когнітивних функцій (зниження пам’яті, погіршення уваги і здатності концентруватися, розмірковувати, тощо). Ця недуга пов’язаний з величезною кількістю нейродегенеративних процесів в головному відділі ЦНС, спровокованих хворобою Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом, хронічним алкоголізмом та іншими.

Деменція має важкі наслідки і суттєво погіршує якість життя хворої людини. Захворювання має три ступеня тяжкості, в залежності від основних проявів недуги і наявності ускладнень:

Перша стадія– деменція легкого ступеня. Такі люди зберігають здатність займатися повсякденними справами і самостійно вести домашнє господарство. У них виникають когнітивні труднощі, які стають явно вираженими при попаданні людини в нові ситуативні умови. Пацієнтам складно засвоїти недавно отриману інформацію.

Друга стадія– деменція середнього ступеня. Виражена втрата пам’яті, в результаті чого людина не здатна жити самостійно. Такі пацієнти здатні тільки до відтворення добре завчених дій. Свіжа інформація не залишається в пам’яті довго. Іноді вона утримується протягом кількох секунд. Людині складно пригадати своє ім’я, місце проживання, родичів.

Третя стадія – деменція важкого ступеня. Характеризується повною втратою пам’яті. Людина не здатна самостійно себе обслуговувати, він не сприймає нову інформацію і втрачає засвоєну раніше. Хворий не дізнається своїх близьких родичів, власний будинок, де прожив багато років, особисті речі.

Дивовижний факт. Деякі люди з деменцією дуже страждають від наслідків цього патологічного стану, тоді як інші пацієнти спокійно продовжують вести самостійне життя. Секрет подібного явища криється в когнітивному резерві, який представляє собою накопичені в процесі життя знання, які допомагають пригнічувати симптоми розвивається деменції.

Дійсно, регулярні тренування і самонавчання дозволяють головного мозку поліпшити нейронну активність і підвищити його адаптивні властивості. Постійний тренінг когнітивних функцій допомагає організму протистояти деменції і продовжити повноцінне життя з можливістю самостійно господарювати.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54