м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Сексуальні відхилення і їх лікування

Лікування сексуальних відхилень у приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ»
067 113 42 54

Сексуальні відхилення – це статеві потяги, які в норми суспільства не вписуються. Незважаючи на те, що норма – це поняття суто індивідуальне для кожного обивателя, існують дуже специфічні нюанси, які складно назвати нормальними. Наприклад, якщо гомосексуалізм можна пояснити людською природою, то потяг до тварин і дітей, адекватною поведінку назвати складно.

Лікування подібного роду відхилень проводиться в спеціалізованих клініках, таких як мережа “РІДНІ ЛЮДИ”, із залученням висококваліфікованих фахівців в області психічних захворювань різного ступеня тяжкості.

Що таке сексуальне відхилення

Девіації – це те, що в людині закладається з раннього дитинства. Неправильне виховання, інфекції, психологічні травми, формують особистість і психічний стан. Практично у кожної людини є деякі відхилення або схильність до них. Стресові ситуації призводять до неврозів або депресій, а якщо вони відбуваються постійно, то людина звикає жити в стресі, при цьому особистість починає змінюватися і не завжди в кращу сторону.

Види сексуальних відхилень

Список сексуальних девіацій вражає своїми масштабами. Мабуть, складно буде знайти предмет, який би не викликав сексуального лікування у того чи іншого індивідуума.

Розглянемо більш поширені:

 • фетишизм – сексуальний символізм. Наприклад, чоловік може займатися сексом з жінкою, якщо на ній будуть надіті панчохи;
 • вуайерізм – бажання підглядати за іншими людьми, які вступили в статевий акт;
 • гомосексуалізм – потреба в сексуальних відносинах з особами своєї статі;
 • інцест – потяг до близьких родичів;
 • педофілія – найстрашніше сексуальне відхилення, яке переслідується законодавством. Педофіла притягують тільки маленькі діти;
 • ексгібіціонізм – демонстрація статевих органів навколишнім. Цей процес жахливий і лякаючий, але даний вид відхилення не рахується маніакальним;
 • свінгерство, коли пари міняються партнерами;
 • геронтофилия – сексуальне бажання до людей похилого віку;
 • зоофілія – жадання до тварини;
 • мазохізм – людина отримує задоволення, коли їй завдають фізичного болю під час статевого акту;
 • садизм – людина отримує задоволення, завдаючи біль;
 • некрофелія – потяг до неживої людини;
 • трансвентізм – примірка нижньої білизни, яка належить протилежной статі.

Список сексуальних відхилень можна продовжувати до нескінченності, одні не завдають шкоди оточуючим, інші переслідуються законом.

Причини сексуальних відхилень

Існують певні чинники, які формують відхилення подібного роду:

 • дисбаланс гормонального фону;
 • спадковість;
 • порушення в розвитку головного мозку;
 • сильна інтоксикація;
 • неправильне статеве виховання або ненормально-специфічне спілкування в дитячому віці;
 • психічні розлади.

Відхилення можуть виникнути від перенесеного інфекційного захворювання, яке сильно вплинуло на нервову систему або головний мозок.

Що відбувається при девіації

Іноді сексуальні відхилення не приносять оточуючим ніякого незручності, наприклад, коли зустрічаються садист і мазохіст. Один отримує задоволення від болю, інший від того, що він її заподіює. Це залишається тільки в цій парі, нікому не завдаючи шкоди.

Медичної корекції вимагають тільки ті девіації, які неможливо контролювати, при цьому людину відвідують нав’язливі ідеї і вона відчуває свою неповноцінність.

Нерідко подібні відхилення призводять до суїциду, не тільки тому, що хворий не може себе прийняти, але і через неприйняття суспільства. Але, якщо людина нетрадиційної орієнтації не відчуває від цього незручностей, її не хвилює думка інших людей з цього приводу, то ніякої медичної допомоги їй не буде потрібно.

Інша справа, якщо дія збоченців приносить дискомфорт суспільству, і переслідуються законом, то хворому не тільки прописують примусове лікування, але і повністю ізолюють його від спілкування з нормальними людьми.

Як проводять діагностику?

Сексуальні відхилення діагностують лише в тому випадку, якщо людина з девіацією не завдає шкоди оточуючим або собі. Діагноз встановлює лікар психіатр, який встановлює причинно-наслідковий зв’язок поведінки людини, її виховання і сексуального потягу.

Часто у пацієнтів зустрічаються супутні патології, тоді рекомендується залучити вузьких медичних фахівців, які допоможуть людині позбутися від сексуально відхилення шляхом правильно призначеного, комплексного лікування.

Сексуальні відхилення – методи лікування

Скільки людей, стільки й думок: одні вважають що лікувати сексуальних збоченців потрібно в обов’язковому порядку, інші стверджують, що якщо вони не заважають оточуючим, то і робити з ними нічого не потрібно.

Як вже говорилося раніше – сексуальні відхилення, поняття суто індивідуальне і якщо гей зустрічаються один з одним і їх це влаштовує, то цього досить для того, щоб не вдаватися до будь-якого роду лікування.

Інша справа якщо сексуальна орієнтація спотворилася через перенесене захворювання, як результат психічного розладу або черепно-мозкової травми. У цих ситуаціях фахівцями призначаються специфічні лікарські препарати:

 • транквілізатори;
 • ноотропи;
 • антидепресанти;
 • нейролептики.

Призначення комплексного лікування залежить від тяжкості ситуації.

Наприклад, якщо людина нікому не завдає шкоди, маючи певні сексуальні відхилення, але їй складно протистояти думці суспільства та його засудженням, то пацієнту необхідна допомога психолога. Непоодинокі випадки, коли люди нетрадиційної орієнтації закінчували життя самогубством, не витримавши нападок з боку оточуючих.

Що стосується педофілів, зоофілів і некрофілів, то їх поміщають в спеціалізовані клініки і проводять примусове психіатричне лікування.

Профілактика сексуальних відхілень

Часто відхилення – це наслідок певних психічних травм, тому провести профілактику просто не можливо. Єдине, чим може допомогти лікар-психіатр – не допустити рецидиву. Для цього застосовується метод когнітивно-поведінкового лікування. Лікар може допомогти хворому зрозуміти в причинах захворювання, а також впоратися з психологічними перешкодами для подальшого одужання.

Ми забезпечуємо персональний підхід до будь-якого хворого. В будь-яких наших клініках людина отримує актуальну лікарську допомогу в будь-який період формування захворювань.

Наші лікарі використовують в роботі інноваційні методи діагностики і терапії, найбільш результативні та нешкідливі фармацевтичні препарати, навіювання. При необхідності спеціаліст прибуде до пацієнта додому в будь-який час доби:

 • проведе первинний огляд;
 • виявить передумови психічного розладу;
 • встановить попередній висновок;
 • знімається сильний напад або похмільний гіпертиреоз;
 • у важких випадках допустимо примусове поміщення пацієнта в лікарню – відновлювальний центр закритого виду.

На закінчення

Сексуальні розлади, які не завдають шкоди, і незручності суспільству не підлягають корекції – це справа індивідуума з відхиленнями. Якщо він приймає себе таким, не звертаючи уваги на думку оточуючих, то і лікувати нічого не потрібно.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54