м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

7 способів впоратися з тривогою

Як упоратися з тривогою? Профілактика тривожності, поради психотерапевта. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Тривога є особливим психоемоційним станом людини, викликане очікуванням можливої загрози чи майбутньої небезпеки. І якщо страх вважається базовою емоцією будь-якої людини, як реакція на загрозу у зв’язку з інстинктом самозбереження, що проявляється безпосередньо у стресовій ситуації, то тривожність може бути не підкріплена жодними зовнішніми факторами. Так, важливо розрізняти ці два поняття, адже вони не є синонімами.

Звичайно, людей матінка-природа не забезпечила залізними нервами, тому подібні почуття можуть завдавати великої кількості дискомфорту. І якщо у звичайній ситуації почуття тривоги здатне спонукати до дії, то в моменти кризи може сковувати думки і навіть позбавляти людину сну та спокою. І якщо нормальна тривога переростає в хронічний стан, то автоматично стає двигуном всієї нервової системи. Найголовніша її шкода в тому, що вона позбавляє людину можливості нормально жити та радіти.

Звідки береться тривожність?

Не існує однозначної відповіді, від чого деякі люди більше за інших схильні до підвищеної тривожності. Але є низка факторів, які можуть стати причинами її розвитку:

  • уроджена слабкість нервової системи людини;
  • деякі особливості виховання та середовище проживання людини;
  • кризові ситуації;
  • хронічні або повторювані стреси;
  • порушення гормонального тла;
  • наявність тяжких соматичних захворювань;
  • органічні порушення нервової системи чи мозку;
  • неправильне харчування, дефіцит вітамінів та малорухливий спосіб життя.

Найчастіше тривожна людина перестає стежити за своєю зовнішністю, її важко назвати дисциплінованою, може почати справу і не закінчити її в належний термін. Найчастіше підвищена тривожність ходить у парі з комплексом неповноцінності. Але якщо ви втомилися від такого стану, який виїдає вас зсередини, варто негайно звернутися до психотерапевта. Якщо ж вам важливо знати, як впоратися з тривогою самостійно, нижче представлені 7 найпопулярніших методів боротьби з цим пригнічуючим станом.

Як боротися із тривожністю: перші помічники

Найчастіше нормальна тривожність проявляється в природній реакції людини і розлад її через можливу критику. Однак, якщо такий стан переслідує вас постійно і вже почав переростати в постійне почуття тривоги, необхідно суттєво попрацювати, щоб впоратися з нею. Але пам’ятайте, що для усунення постійної тривожності обов’язково потрібна допомога кваліфікованого психотерапевта, інколи ж навіть застосування різних препаратів, які допоможуть прийти в нормальний стан.

Найголовніше в тому, як упоратися з тривожністю, лежить у вмінні керувати собою та своїми емоціями. Існує сім основних методів, які допоможуть кожній людині:

  1. Якщо ви відчуваєте, що скоро зірветесь і всім серцем хочете втекти від усього світу кудись далі, важливо заспокоїтися. У жодному разі не робіть необдуманих вчинків. А ще краще – це поставити собі певну мету і всіма силами досягти її. Кар’єрні, як і будь-які інші досягнення дуже добре справляються з підвищенням самооцінки людини.
  2. Варто задуматися про те, щоб знайти кілька цікавих та захоплюючих занять поза робочим середовищем. Так, кілька днів на тиждень занурюйте себе у приємні фізичні активності, а ще трохи залиште для розслаблення. Але найважливіша умова – у жодному разі навмисно не згадуйте про фактори, що спонукають до вас відчуття тривожності.
  3. Навчіться думати позитивно. Придивіться життя і всьому, що відбувається навколо, відзначаючи лише радісні моменти. Постарайтеся замінювати тривожні думки на радісні та умиротворені.
  4. Почніть усміхатися перехожим. І зовсім не важливо, де і за яких обставин. Це подарує гарний настрій не лише вам, а й оточуючим. Посмішка може бути швидкоплинною і не зобов’язує, але здатна перенаправити ваші думки в позитивне русло.
  5. За наявності тривожних думок варто спробувати переключитися на щось інше та присвятити цьому свій час та всі сили. Наприклад, ви можете зайнятися своєю красою та здоров’ям.
  6. Чи не вживайте алкоголь. Постійна тривога так може лише погіршиться. Адже тимчасово вам, можливо, й полегшає. Але після припинення дії алкоголю все стане лише гірше. Не варто такого припускати.
  7. Якщо у вас є близька людина, якій ви довіряєте, наприклад, найкращий друг чи подруга, варто поділитися з ними своїми почуттями. Таке рішення також допоможе впоратися з можливими проблемами та покращити ваш психоемоційний стан.

Так чи інакше знадобиться відвідування психотерапевта. У клініці «РІДНІ ЛЮДИ» допоможуть кожному, хто зіткнувся із таким неприємним почуттям, як тривога без причини. Не варто затягувати з таким рішенням та піддавати свою нервову систему ще більшим навантаженням.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54