м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Форми шизофренії та їх лікування

Форми та типи перебігу шизофренії. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Чути загрозливі голоси, не бачачи, як хтось каже, може бути страшно. Більше не ототожнювати думки у своїй голові зі своїми власними, сприймати своє тіло як таке, що так змінилося, що ви більше не знаєте, чи належить воно вам, — це позбавляє вас будь-якої безпеки. Початкова форма шизофренії є найчастішим розладом психотичного комплексу. Люди, які страждають на психоз, на певний період втрачають зв’язок з реальністю. Сприйняття, мислення, почуття, а також контакти з іншими змінюються раптово і, на жаль, найчастіше дуже загрозливим чином.

Форми шизофренії психіатрія: відмінності

У більшості постраждалих ранні симптоми з’являються за роки до цього, навіть якщо здається, що розлад спалахнув несподівано. Наприклад, вони все більше замикаються в собі в суспільстві, схильні пов’язувати речі з собою, страждають на депресивні настрої або розлади концентрації та пам’яті. Нездатність довіряти власному сприйняттю — це настільки руйнівний досвід, що більшість людей, які їм страждають, більше не можуть його виносити. Легка форма шизофренії визначається, в основному, негативними явищами, такими як апатія, афективне сплощення.

Параноїдна форма шизофренії зустрічається найчастіше у приблизно 65 відсотків. Основними ознаками є маячня, особливо параноя, таке як голоси, які загрожують чи віддають накази постраждалому. Дратівливість, раптові спалахи гніву, недовіра, а також лякливість визначають емоційне життя. Наприклад, людина може вважати себе нащадком російського царя без будь-яких доказів, що підтверджують це. Гебефренічна форма шизофренії – це розлад особливо торкається молодих людей віком від 15 до 25 років. Насамперед, страждає емоційне життя, настрій інший, і потерпілі часто поводяться неадекватно по відношенню до свого оточення. Наприклад, вони хихикають, хоча ситуація потребує певної серйозності. Вони часто поводяться манерно, тобто. штучно, навіть коли йдеться про побутові речі. Гебефренія характеризується дезорганізованістю, зокрема, безладом мови, яка, якщо вона присутня, не має основної теми і має плоский, недоречний або дурний афект.

Проста форма шизофренії важко діагностується. Галюцинацій немає. Чоловіки або жінки страждають насамперед від збільшення афекту або зниженого потягу, вони здаються неактивними та безцільними, і їм стає все важче адаптуватися. Це може зайти так далеко, що вони будуть абсолютно соціально кинуті і в якийсь момент більше не зможуть стати розсудливими. Кататонічний тип хвороби рідко зустрічається у промислово розвинених країнах, але все ще поширена за межами Європи та Північної Америки. Основна увага приділяється психомоторним розладам, які зазвичай чергуються між такими крайнощами, як збудження та ступор, тобто стан психічного та рухового паралічу. Ця гостра форма шизофренії може бути небезпечною для життя. Завдяки інтенсивній терапії та медикаментозному лікуванню у постраждалих тепер є відносно високі шанси на виживання.

Шизофренія форми та типи лікування

Вміти відкрито говорити про це з іншою людиною дуже важливо. Крім того, багато хто з страждаючих примусово госпіталізується і лікується в психіатрії. Це досвід, який дуже непокоїть. Тяжка форма шизофренії – серйозне захворювання, і його важливо лікувати. Це дуже впливає все життя постраждалих. Середня тривалість життя на 20 років менша, ніж у здорових людей. Ті, хто страждає від цього, також мають більший ризик та інших хвороб, таких як рак, метаболічні або серцево-судинні.

Багато хто з тих, хто страждає від цього розладу, не вдається заявити про себе на ринку праці в довгостроковій перспективі. Втрата роботи часто означає, що орендна плата не може бути оплачена. Соціальний занепад неминучий. Тому що дуже мало хто з тих, хто це відчуває, мають досить стабільну соціальну мережу, яка могла б їх потім поглинути. Чим раніше люди, які мають клінічні форми шизофренії, будуть лікуватися, тим краще вони зможуть лікуватися і продовжувати жити так, як жили до хвороби. Рівень спроб самогубства, за оцінками, у два-п’ять разів вищий.

Терапія зазвичай підбирається індивідуально пацієнта. Вона може складатися з медикаментозної, психотерапії, психосоціальних втручань та інших терапевтичних процедур. Спочатку може мати значення стаціонарне лікування, яке потім продовжується амбулаторно. Комплексна психоутворення має стати основою. Це означає, що пацієнти інформуються про те, на що хворіють і можливості одужання таким чином, що вони самі стають більш компетентними у боротьбі зі своїм. Найкраще залучити родичів чи довірених осіб на ранньому етапі.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54