м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Стадії депресії та їх симптоми

Різні стадії депресії, опис симптомів. Рекомендації щодо лікування. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Сьогодні поговоримо про те, які стадії депресії бувають. Депресія – це важкий розлад психіки, що характеризується пригніченим настроєм та інших симптомів, які впливають думки, поведінка й у цілому організм.

Симптоми та лікування легкої депресії

Щоб була діагностована депресія, ознаки повинні бути наступними:

  • Пригнічений настрій, який може перетікати у напади агресії або підвищеного рівня дратівливості.
  • Також людина може внаслідок розладу втратити інтерес до всього, що відбувається довкола. Речі, які раніше приносили радість та задоволення, більше не виконують цієї ролі.
  • Навіть після легкої роботи виникає відчуття втоми, воно супроводжує людину протягом усього дня.
  • Страждає на працездатність.

Ці ознаки депресії свідчать, що вам необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців. Вищеперелічені ознаки можуть супроводжуватися поганим апетитом, а також безсонням, підвищеною сонливістю, проблемами із самосприйняттям. Перебуваючи у легкій депресії, людина все ще зберігає здатність вести соціальне життя та працювати.

Виникнути розлад може внаслідок перенесеного стресу, конфлікту, низки життєвих труднощів. Позбутися проблеми можна лише за умови участі професійного психотерапевта.

Депресія середньої важкості

Продовжимо розглядати три стадії депресії. Наступна – депресія середнього ступеня важкості. Вона є більш очевидною та помітною, так що оточуючим досить легко виявити основні ознаки. Насамперед страждає настрій, так що людина залишається постійно сумною, підняти настрій досить важко, а в більшості випадків – неможливо.

У такому стані хворому все складніше змушувати себе йти на роботу та взаємодіяти з оточуючими. Помітно страждає і працездатність людини. Люди можуть виявляти неадекватне ставлення до колег та оточуючих людей, страждати від необґрунтованих нападів плачу, вони постійно перебувають у пригніченому стані.

На цій стадії з’являються проблеми зі сном, проявляється неясність мислення, адже людина більше не може впоратися з негативними думками, які її долають. Ефективне лікування депресії на такій стадії можливе лише при прийомі антидепресантів, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта. Але найкращих результатів можна досягти лише при застосуванні комплексного підходу, коли симптоматика усувається за допомогою медикаментів, тоді як долати життєві труднощі людина навчається завдяки заняттям з фахівцями.

Чи можливо вилікувати важку депресію

Незважаючи на те, що діагноз може бути одним і тим самим – депресія, стадії суттєво різняться. Так, люди, які страждають від тяжкої депресії, відчувають суттєве погіршення життя, втрату працездатності, вони можуть розривати або руйнувати взаємини з оточуючими та близькими людьми. Затяжна депресія призводить до конфліктів та суттєво погіршує рівень життя. Найчастіше захворювання призводить до суїцидів.

Причини депресії у кожного можуть бути різними. Саме з визначення причин має починатися якісне лікування. Інтенсивність розвитку також відрізняється, що варто враховувати.

Тяжка депресія найчастіше проявляється такими симптомами: повна апатія, поганий настрій, нездатність тверезо мислити, проблеми з самооцінкою, суїцидальні думки, проблеми зі сном, знижений апетит, проблеми з проявом емоцій.

Якщо помірна депресія в більшості випадків не має соматичних проявів, то важка форма тягне за собою запаморочення, головні болі, перепади тиску, постійні больові відчуття в різних частинах тіла.

Щоб вилікувати депресивний стан на такій стадії, необхідно якнайшвидше записатися на прийом до профільних фахівців. Для початку, щоб призначити правильне лікування, проводиться детальна діагностика організму та психіки. Поставити правильний діагноз можна лише за наявності результатів комплексного обстеження та визначення тяжкості захворювання.

Глибока депресія може бути подолана, але лише за умови своєчасно наданої допомоги та участі у лікуванні низки спеціалістів різних профілів. Найкраще пройти лікування у спеціалізованих клініках, де поруч із хворим цілодобово будуть медики.

Варто розуміти, що тривала депресія – не вирок. Сьогодні, завдяки застосуванню прогресивних методик лікування, вдається досить швидко досягти перших позитивних змін.

Ефективне лікування депресії в Україні можна пройти в психіатричній приватній клініці, де є ціла команда досвідчених фахівців, сучасне обладнання, знання та досвід.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54