м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Параноїдна шизофренія - причини та симптоми

Що таке параноїдна шизофренія - ознаки та лікування. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Параноїдна шизофренія є однією з найпоширеніших форм захворювання. Ключовими проявами є маячня, також можуть виникнути і галюцинації. Згодом мова стає безладною, що позначається на якості соціальних контактів. Близько 1% населення страждає від параноїдної шизофренії.

Основні симптоми захворювання

Ми поговоримо про те, що таке параноїдальна шизофренія, симптоми якої детально опишемо. Як говорилося вище, головною ознакою є маячні ідеї. В результаті це призводить до відчутних спотворень сприйняття дійсності. Найчастіше хворим вважають, що їх хтось переслідує, що є загрози життю. Окремі хворі стверджують, що НЛО чи спецслужби встановили у тому організмі спеціальні пристрої, з допомогою яких відстежують їхні дії.

Параноїдальна шизофренія це розлад, який проявляється такими симптомами:

  • Відбувається розлад самосприйняття особистості, що називають деперсоналізацією.
  • Виявляється сильна емоційна неадекватність.
  • Хворий страждає від тривоги.
  • Людина з шизофренією зрікається оточуючих, з кожним днем стає все більш замкненою.
  • Болісні відчуття, виникнення яких ніяк не пов’язані з об’єктивною реальністю.

Нерідко виникають і необґрунтовані спалахи гніву, а також різні фобії та підвищена дратівливість.

Якщо фахівцями було діагностовано параноїдну шизофренію, лікування має бути негайно. Тому необхідно звернутися за допомогою відразу після виявлення перших ознак.

Причини розвитку параноїдної шизофренії

Коли було діагностовано параноїдну шизофренію, причини можуть бути визначені лише фахівцем. Головним чинником розвитку шизофренії є функціональні порушення мозку. Але це не єдині причини.

Нерідко шизофренія розвивається внаслідок інфекційного захворювання, яке перенесла мати на етапі вагітності. До факторів ризику також відносять сильний стрес, а також вживання наркотичних та психотропних препаратів у ранньому віці. Якщо йдеться про людей похилого віку, зіграти роль може і хвороба Альцгеймера.

Розвиток захворювання

Якщо було діагностовано параноїдну шизофренію, прогноз може бути різним. Все залежить від ефективності та оперативності лікування. Перші ознаки залежності з’являються віком від 25 років. Але в окремих випадках захворювання може дати себе знати і раніше.

Складність у цьому, що параноїдна форма шизофренії на перших етапах розвивається досить повільно, отже оточуючі можуть не помічати зміни. До того ж, перші ознаки менш очевидні. Так, хворий може страждати від тривожності, поступово віддалятися від друзів та близьких, також поступово підвищується рівень підозрілості. У такому стані параноїдальний шизофренік може бути як кілька місяців, так і кілька років.

Далі симптоми параноїдальної шизофренії стають очевиднішими. Після першого етапу з’являються галюцинації та маячні думки. У хворих може розвиватися як хронічне захворювання, так і епізодичне.

Згодом у хворих на галюцинації та марення стають менш вираженими. Натомість з’являються тривалі монологи, які не мають сенсу. На цій стадії людина навіть на найпростіші питання відповідає досить складно, пускаючись у безглузді міркування. Також знижується інтерес до навколишньої дійсності, зв’язок із реальністю стає дедалі тоншим. Одночасно з цим є і емоційна відчуженість.

Проблема в тому, що параноїдальна шизофренія, ознаки якої ми описали вище, є незворотним процесом. Тому запобігти появі захворювання неможливо. Можливо лише суттєво уповільнити процес розвитку, якщо було надано своєчасну та професійну допомогу.

Лікування шизофренії

Афективна параноїдна шизофренія може бути сповільнена, таким чином ознаки та симптоми не заважатимуть людині та оточуючим. При гострих розладах застосовується активна терапія. Тривалість такого лікування становить приблизно кілька місяців. Фахівцями індивідуально підбирається медикаментозне лікування, завдяки чому вдається суттєво зменшити активність прояву симптомів.

Також застосовується і стабілізуюча терапія, до якої можна переходити після того, як усунуть гострі симптоми. Фахівці на цьому етапі переглядають призначені медикаменти, коригуючи їх дозування.

Заключним етапом є підтримуюча терапія, завдяки чому вдається забезпечити тривалу ремісію та закріпити результати, яких було досягнуто.

Як бачите, тільки комплексна та професійна допомога дозволяє досягти найкращих результатів.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54