м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Лікування психічних розладів у людей похилого віку

Особливості лікування психічних розладів у людей похилого віку. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Лікування психічних розладів похилого віку має ряд особливостей, яких необхідно дотримуватися. Як правило, психологічні розлади частіше виникають у людей похилого віку, ніж у молодих. Основною проблемою є те, що їхня поява неможливо спрогнозувати, а наслідки можуть бути небезпечними для життя. Незважаючи на те, що імунітет не впливає на розвиток захворювання, одна й та сама хвороба може активно проявлятися в одних людей, тоді як інших вона обходить стороною.

Також дуже важлива допомога фахівців для людей, які перенесли серйозну недугу. Наприклад, найкраще проходити у стаціонарі лікування порушень психіки після інсульту. Далі ми поговоримо про те, які недуги переслідують людей похилого віку і чи можна їх позбутися.

Ознаки розладів психіки у людей похилого віку

Щоб поставити правильний діагноз, потрібна професійна діагностика симптомів та синдромів психічних розладів. Щоб ви могли своєчасно допомогти близькій вам людині, необхідно якнайкраще ознайомитися з основними ознаками розладів. Якщо ви виявили всі або деякі ознаки, потрібно звернутися за допомогою до досвідчених фахівців.

Багато вікових змін психіки супроводжуються сильним дзвоном у вухах, який практично не припиняється. Також хворий може страждати від тривоги, яка не має під собою жодних підстав і не пов’язана з навколишнім світом. Згодом виникають проблеми з координацією рухів, сильне запаморочення, що заважає людині займатися повсякденними справами.
Також хворий страждає від втоми, що негативно позначається на фізичному стані людини. Втома не минає навіть після тривалого відпочинку та правильного режиму дня.

З огляду на особливості психіки у літніх людей, також варто відзначити і суттєве погіршення пам’яті. Згодом здатність людини запам’ятовувати та сприймати нову інформацію стає дедалі гіршою, що заважає людині жити повноцінним життям.

Також психічні розлади у літніх жінок та чоловіків супроводжуються поганим орієнтуванням у часі та просторі, що викликає масу незручностей та проблем. Ряд захворювань призводить до марення та галюцинацій, розсіяності. Тож у результаті людина втрачає здатність обслуговувати себе самостійно.

Ускладнюють життя ще й сильні проблеми з мовним апаратом, тому людині стає досить складно спілкуватися з навколишнім світом. До того ж – проблеми з пам’яттю, у зв’язку з чим людина може забувати імена близьких та іншу важливу інформацію.

При сильних порушеннях психіки виникає нездатність правильно і чітко формулювати думки, надходити раціонально і відповідно до загальноприйнятих норм.

Ознаки, описані вище, викликають такі психічні хвороби людей похилого віку: шизофренія, слабоумство, хвороба Альцгеймера, а також при деменції та різних синдромах. Досить важко встановити правильний діагноз, для цього необхідно пройти комплексне обстеження в умовах стаціонару. Далі коли діагноз поставлений, фахівцями призначається комплексне лікування. При цьому враховуються всі індивідуальні характеристики: вік, стан хворого, наявність супутніх захворювань та інших проблем.

Пенсіонери – у групі ризику

Психічні розлади у людей похилого віку виникають досить часто. Проблеми з психікою виникають унаслідок вікових змін. Додатковим стимулом є стреси та психологічні травми, які каталізують процес настання змін. Також психічні розлади у людей похилого віку можуть виникати в результаті негативного мислення, яке триває роками.

Не варто забувати про те, що до проблем із психікою наводить і погана спадковість. Це прискорює наступ серйозних психологічних проблем, як і травми центральної нервової системи.

Ви можете відстрочити старечі психічні захворювання, якщо дотримуватиметеся деяких досить простих правил. Необхідно насамперед мінімізувати стреси, помістивши людину у соціально активне середовище. Важливо, щоб людина отримувала спілкування з однодумцями у необхідній кількості.

Хороша приватна психіатрична клініка допоможе вам покращити психічне та фізичне здоров’я, але лише профілактичні засоби допоможуть відстрочити процес настання негативних змін. Так, не зайвим буде допомогти людині знайти хобі, що дозволить зайняти вільний час та подарує позитивні емоції.

Також людина не повинна почуватися самотньою і покинутою, тому дуже важлива участь родичів та близьких. Якщо ж вам все ж таки необхідне лікування психіатричних захворювань, рекомендуємо звернутися до спеціалізованого центру, де їм буде надана вся необхідна допомога.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54