м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Генералізований тривожний розлад (ГТР)

Лікування генералізованого тривожного розладу у приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ»
067 113 42 54

Генералізований тривожний розлад належить до особливого роду психічних захворювань, пов’язаних із психоемоційним станом людини. При цьому характерні такі ознаки, як неконтрольоване відчуття страху та почуття занепокоєння через будь-які звичайні речі. При відчутті звичайного страху завжди присутні прямі (видимі) причини. Але подібний психічний розлад немає жодних явних причин. Також варто відзначити, що подібний стан можна назвати таким лише в тому випадку, якщо протягом останнього півроку (6 місяців) людина більшу частину часу схильна до тривожності.

Постійне почуття тривоги може бути без видимих причин. Проте, найчастіше подібний розлад присутній у людей, які страждають на алкоголізм, депресію. Крім того, без своєчасної лікарської допомоги панічні розлади можуть перерости в ГТР, лікування якого вже складніше. Якщо ви бачите, що з вами чи з близькою вам людиною відбувається щось погане, не варто відкладати похід до лікаря. У психіатричній клініці “РІДНІ ЛЮДИ” вам зможуть допомогти вже сьогодні.

Генералізований тривожний розлад: симптоми

Варто зазначити, що ГТР – це досить поширене в наші дні захворювання, яке торкається близько 3% всіх людей. При цьому жінки схильні до цього розладу дещо частіше, ніж чоловіки. Що ж до віку, то найчастіше початок захворювання припадає на дитинство чи підлітковий період. Але може статися і будь-коли.

Тривожність без причини може мати різну симптоматику. При цьому фокус занепокоєння пацієнтів є абсолютно необмеженим, що характерно і для багатьох інших психічних захворювань та розладів. Найчастіше у пацієнта є кілька життєвих причин, які вони постійно переживають у своїй голові, щоразу прокручуючи. Звідси і вмикається постійна тривожність. До подібних ситуацій відносяться і робочі моменти, і невдачі у фінансовому плані, проблеми в сім’ї та багато іншого, що так чи інакше впливає на відчуття спокою.

Подібне відчуття тривоги має хронічний характер. При цьому під час стресу стан людини різко погіршиться. Найчастіше люди, які схильні до захворювання, можуть одночасно відчувати як один симптом, так і відразу кілька, до яких відносяться:

  • почуття депресії та пригніченого стану;
  • наявність специфічних фобій;
  • соціальні фобії та страх людей;
  • різні панічні розлади.

Підвищена тривожність та ГТР: діагностика захворювання

Для правильної постанови діагнозу фахівці застосовують різні методики та способи діагностики невропатичного захворювання. Спочатку проводиться первинна індивідуальна консультація, де є можливість визначити ступінь емоційного стану хворого. Лікар може дізнатися про мотиви пацієнта, його цілі на життя і зробити певні висновки. На наступному етапі слід провести психодіагностичне обстеження та проективне тестування. Дані методи дозволяють визначити, чи є у житті пацієнта хронічна і патологічна тривога. Також не варто забувати і про те, як людина поводиться в житті з іншими людьми, які її оточують.

Під час клінічного діагностування пацієнтів у разі підтвердження ГТР можуть спостерігатися такі симптоми:

  • надмірна тривожність;
  • нервозність, занепокоєння з якогось питання або навіть рухові розлади;
  • напруга та судоми в області м’язів;
  • розлад сну;
  • проблеми, пов’язані з концентрацією уваги.

Якщо у вашому житті є тривога без причини, слід негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікаря-психотерапевта. У разі підтвердження ГТР лікар може поставити один з двох діагнозів:

  1. психоаналітичний тривожний розлад, якому характерна розмита симптоматика;
  2. біологічне відхилення, пов’язане із низкою супутніх захворювань.

Звичайно, є безліч захворювань, для яких характерні такі симптоми. Однак, тільки за генералізованого тривожного розладу має місце тривалий термін їх проявів – від 6 місяців і більше.

Лікування генералізованого тривожного розладу

Тривога – це не привід впадати у відчай. У будь-якій ситуації можна знайти вихід. І лікар-психотерапевт у цьому обов’язково допоможе. Коли йдеться про лікування ГТР, важливу роль має спосіб життя пацієнта. Слід спочатку переглянути його і сформувати таким чином, щоб він був максимально сприятливим для ефективного лікування. Також застосовується і психотерапевтична допомога.

Проте, найбільший вплив має прийом медикаментів. До таких відносяться антидепресанти та бензодіазепіни. При цьому варто бути готовим до того, що ефект не буде видно відразу. Багато препаратів надають видимий результат лише після кількох тижнів безперервного їх застосування. Якщо антидепресанти вважаються відносно безпечними, то з прийомом бензодіазепінів варто бути гранично обережними, тому що вони часто можуть призвести до залежності.

У приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ» готові допомогти кожному, хто цього потребує, надаючи не лише психологічну підтримку, а й ефективне лікування за будь-яких типів розладів.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54