м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Панічні атаки

Лікування панічних атак у приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ»
067 113 42 54

Панічні атаки також можна зустріти під медичною назвою “Епізодична пароксизмальна тривожність”. Таким чином, панічна атака – це необґрунтовані напади посиленого почуття страху чи тривоги. При цьому завжди частішає серцевий ритм і відчувається гостра нестача повітря. Найчастіше такий страх проявляється через відчуття втрати контролю над чимось або навіть страху смерті. Дуже частими симптомами даного психічного захворювання можуть бути підвищений кров’яний тиск, тремтіння у кінцівках або в усьому тілі, можливий приплив жару або, навпаки, холоду, оніміння кінцівок та інших неприємних відчуттів.

Найчастіше напад паніки триває від 5 до 20 хвилин. Але бувають і випадки, коли подібні атаки можуть тривати й кілька годин поспіль, або навіть кілька діб. Ще недавно це захворювання зустрічалося дуже рідко. Нині ж воно стало зустрічатися дедалі частіше. Особливо якщо йдеться про мешканців великих міст. Тому на сьогоднішній день панічні атаки вважаються своєрідною хворобою мегаполісів. Лікування панічних атак – один із головних напрямів приватної психіатричної клініки «РІДНІ ЛЮДИ». Якщо ви стали помічати за собою симптоми даного розладу, рекомендуємо негайно звернутися за допомогою до наших фахівців, які максимально швидко та ефективно допоможуть вам впоратися не лише із симптомами, а й із хворобою загалом.

Панічні атаки: причини

Однозначно не можна сказати, що може спровокувати появу даного захворювання. Природа патології остаточно ще не вивчена. Іноді вона може виникати навіть на тлі вегетосудинних захворювань чи порушень. Але багато фахівців сходяться на думці, що часто такі напади виникають, як наслідок глибокого потрясіння, яке позначилося на емоційному тлі людини.

Крім того, навіть великі навантаження на роботі можуть призвести до погіршення стану людини. Саме з цієї причини багато спортсменів схильні до панічних атак. Також, як і вагітні жінки, які переживають не лише зміну гормонального фону, а й велике психоемоційне навантаження.

Під час нападу провокується різкий викид адреналіну у крові. Незважаючи на те, що цей гормон є природним для людини, він різко реагує на те, що відбувається в організмі, і включає свій захисний механізм у боротьбі з «загрозою». Це і є причиною того, що панічний розлад супроводжується підвищенням тиску, прискореним серцебиттям (аж до тахікардії) та запамороченням. Звичайно, поодинокі випадки особливо не впливають на людину. Але якщо мають місце постійні панічні атаки, лікування потрібне негайне. Адже це дуже позначається на житті хворого. Не можна назвати оптимальним і стан після панічної атаки. З цим важливо боротися, звернувшись за допомогою до спеціалістів.

Панічна атака: симптоми

Будь-яка панічна атака має специфічні ознаки. Насамперед, до них відносяться:

 • тривожний стан та підвищений страх, що переростає в паніку;
 • частішає дихання і навіть з’являється відчуття, ніби людина задихається;
 • характерна пітливість або, навпаки, озноб;
 • оніміння рук та ніг;
 • тремтіння в кінцівках або по всьому тілу;
 • запаморочення;
 • біль у грудях;
 • пригнічений стан;
 • відчуття безвиході.

Якщо виникає панічна атака вночі, вона може, крім усього вищепереліченого, привести до безсоння. При цьому захворювання може протікати у двох формах: абортивної та розгорнутої. У першому випадку мають місце менше чотирьох симптомів одночасно. У другому – більше чотирьох симптомів. Найчастіше люди, котрим характерний напад тривоги, відчувають чергування обох форм.

Лікування панічних атак (Київ) разом із «РІДНІ ЛЮДИ»

Будь-який панічний розлад, симптоми якого мають схожу форму, повинні піддаватися лікуванню. Крім того, пацієнт сам повинен розуміти, як може впоратися з відчуттям тривоги, яка наростає всередині нього. Так, швидке усунення панічних атак може бути виконано за рахунок медикаментів, приписаних лікарем. Однак, у разі їх відсутності слід виконати такі дії:

 1. Дуже важливо спочатку прийняти зручне положення сидячи.
 2. Закрийте очі та відкиньтесь на спинку стільця або крісла.
 3. Прислухайтесь до свого подиху. Спробуйте його стабілізувати. Не повинно бути жодних різких вдихів та видихів. Дихайте повільно, глибоко та рівномірно.
 4. Спробуйте згадати приємні для себе спогади та сконцентруватися на них. Це дозволить розслабитись. Можна навіть спробувати уявити, як ви намагаєтеся заснути у вечірній час.

Якщо ж ми говоримо про грамотне лікування панічних розладів, існує лише два дієві методи: когнітивно-поведінкова психотерапія та медикаментозний спосіб лікування. Який саме спосіб вибрати – вирішує лікар-психотерапевт. Саме він призначає курс лікування, виходячи зі складності захворювання у кожному індивідуальному випадку.

Якщо ви помітили за собою ознаки панічної атаки, рекомендуємо вам звернутися до спеціаліста, який може поставити вам точний діагноз та призначити ефективне лікування. У клініці «РІДНІ ЛЮДИ» працюють висококваліфіковані фахівці, які радо вам допоможуть повернутися до нормального якісного способу життя та забути про всі необґрунтовані тривоги.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54