Мало того, що у людини істотно порушується якість життя, так ще й під час чергової атаки він може довести себе до суїциду або нанести тяжка шкода свого здоров’я. Панічні атаки – що входить в курс лікування Для того щоб не допустити цього, рекомендується відразу викликати швидку допомогу для купірування симптомів недуги, а потім звернутися до кваліфікованого фахівця. Варто пам’ятати, що чим раніше почнеться лікування недуги, тим менше часу воно займе і тим дешевше воно в підсумку буде.
Як визначити наявність панічних атак
Існує думка, що панічні атаки зустрічаються частіше у жінок, ніж у чоловіків, оскільки саме перші є більш емоційними і тривожними. Середній вік осіб, які звернулися до лікаря з діагнозом «панічна атака» – від 20 до 40 років, що пояснюється високою кількістю стресів в цей період життя. Симптоми захворювання такі:
- необґрунтоване почуття страху або тривоги, яке не пов’язане з якоюсь подією або занадто перебільшено;
- неправильна робота серця;
- задишка;
- задуха;
- тремор рук;
- відчуття наближення смерті;
- нудота;
- різка пітливість;
- оніміння кінцівок.
При цьому звичайними способами – розмовою або спробою відвернути, людини вивести з цього стану неможливо.
З чого починається лікування панічних атак
В першу чергу фахівець збирає відомості про пацієнта. Це необхідно для того щоб визначити ступінь недуги, а також розробити план лікування. Зазвичай в лікуванні беруть участь відразу два лікаря – один фармаколог, який підбирає і проводить медикаментозну терапію, а другий – психолог, який проводить відповідні тренінги. Якщо хвороба виявлена на ранніх стадіях, може бути досить тільки психотерапії, без медикаментозного втручання.
Визначення правильного режиму
Лікування панічних атак неможливо проводити в домашніх умовах, оскільки вдома занадто багато спокус порушити розпорядок дня. З огляду на, що причиною для виникнення панічних атак є неправильний режим сну і порушення розпорядку дня, саме відновлення їх порядку є запорукою лікування. Розпорядок дня повинен бути приблизно таким:
- правильний режим сну – чітко визначений час сну і відпочинку;
- збалансоване харчування, що означає не тільки правильний підбір нутрієнтів, але і певний час прийомів їжі;
- тривалі прогулянки і заняття спортом (як мінімум – зарядка);
- повна відмова від алкоголю, тютюнопаління, наркотиків, а також від кави і будь-яких енергетиків;
- виключення неприємних емоцій, а також будь-яких сильних вражень (наприклад, перегляд фільму жахів або програми новин може зруйнувати все лікування).
Варто відзначити, що дотримання такого режиму – вже половина справи. У тому випадку, якщо панічні атаки ще не прийшли в запущену форму, дотримання режиму допоможе позбутися від недуги.
Використання нетрадиційних методів
Крім класичного лікування, позбутися від панічних атак можна і за допомогою гіпнозу. Цей метод може застосовуватися тільки в тому випадку, якщо всі лікуючі лікар згодні з його застосуванням. Природно не варто звертатися за допомогою до шарлатанів, бабок і іншим шахраям, які стверджують, що можуть врятувати психіку людини без будь-якої освіти і ліцензії.
Гіпноз – введення людини в транс, стан між сном і дійсністю. У ньому людина вкрай чутливий до впливу, а при виході з трансу може не пам’ятати, що з ним відбувалося. Професіонал під час гіпнозу зможе з’ясувати, що саме спровокувало появу психічних атак, а також переконає його, що одужання можливо. Альтернативою гіпнозу є медитація, яка допоможе позбутися від негативних думок і осягнути свою психіку.
Медикаментозне лікування
При лікуванні панічних атак медикаментозна терапія – крайній метод, який використовується тільки тоді, коли інші способи виявилися безсилими. У таку терапію зазвичай включаються такі групи ліків:
Транквілізатори – виписуються виключно за рецептом і застосовуються тільки під час нападу. Допомагають швидко пікірувати
стан хворого.
Нейролептики.
Антидепресанти. Призначаються на тривалий термін – від 1 року і більше. Допомагають не допустити появи панічних атак в
подальшому.
Седативні препарати.
Конкретні типи препаратів, терміни їх прийом ай дозування визначає тільки лікуючий фахівець. Konkretni typy preparativ,
terminy yikh pryyom ay dozu При застосуванні комплексної терапії, пацієнт може швидко позбутися від прояву панічних
атак.