м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Види депресій та особливості їх лікування

Різновиди депресії та особливості лікування. Поради психотерапевта. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Відсутність життєвої енергії і небажання встати з ліжка вранці, відсутність гарного настрою протягом вже досить тривалого часу. Всі ці ознаки є прямим свідченням того, що ви схильні до депресії. На жаль, депресивний стан позначається на здоров’ї людини далеко не найкращим чином. Саме тому варто негайно звернутися до лікаря-психотерапевта. Адже лікування депресії на ранніх стадіях принесе швидший результат. У клініці «РІДНІ ЛЮДИ» допоможуть кожному, кого спіткало депресивний розлад.

Причини депресії та її можливі прояви

Незважаючи на той факт, що визначити наявність депресивного розладу можна самостійно, не варто займатися самолікуванням. Навіть у випадку з помірною депресією. Це правило актуальне не тільки тоді, коли у вас затяжна депресія, але й при її ранніх проявах. Так, запущена глибока депресія має деякі характерні симптоми: поганий настрій, стан безсилля, і навіть деякі стійкі розлади, пов’язані з нервової системою людини. Часто має місце низька самооцінка, спостерігається дезадаптація у соціальному середовищі, зневіра. Людина буквально втрачає інтерес до всього, що відбувається навколо. Що стосується фізіологічних аспектів, може різко знизитися апетит аж до повної втрати, спостерігаються порушення сну, апатія, розлади травного тракту і навіть втрата інтимного інтересу.

Якщо говорити про причини, що спонукають депресивний стан, вони не залежать від віку, соціального становища чи статі. Найчастіше депресія (зокрема і тривожна депресія) проявляється на тлі будь-якого стресу, тяжких травм психологічного характеру. У деяких людей недуга розвивається на тлі соматичних захворювань. Навіть якщо це підліткова депресія, з нею потрібно негайно щось вирішувати, звернувшись за допомогою до психіатричної клініки.

Депресія: види захворювання

Існує безліч видів депресивних розладів, серед яких варто виділити такі:

  • Невротична депресія проявляється найчастіше у людей із низькою самооцінкою. Через постійне почуття несправедливості, яке вони відчувають, з’являється апатія, яка веде за собою важку депресію.
  • Клінічна депресія часто має такі ознаки: поганий настрій, проблеми з апетитом та сном, слабкість у тілі. Найчастіше люди, які страждають на цей вид розладу, відчувають суїцидальні думки.
  • Вегетативна депресія може виявлятися на фоні тахікардії, проблем із артеріальним тиском, виникненням шуму у вухах.
  • Психогенна або психотична депресія часто є наслідком пережитих психологічних травм. Її явними ознаками є різка зміна настрою, тривожний стан та підвищена чутливість.
  • Прихована депресія не виявляється у відкритій формі. А такі ознаки, як апатія, відсутність інтересу до життя зазвичай виявляються при накопиченні втоми або негативу, і є прямими ознаками маскованої депресії. Подібна атипова депресія вважається однією з найпідступніших, адже її практично неможливо розпізнати на початковій стадії без допомоги спеціаліста.
  • Астенічний депресивний розлад часто спричинений накопиченими труднощами та стресом. Це досить велика депресія, коли важко самостійно вийти із замкненого кола і повернути радість у своє життя.
  • Післяпологова депресія – часте прояв у сучасних жінок. Особливо якщо раніше вони вели дуже активний спосіб життя, а з появою дитини життя почало нагадувати «день бабака».
  • При ендогенній депресії напади можуть виникати і натомість порушень в ендокринній системі людини.
  • При алкогольній депресії характерною причиною є надмірне вживання алкоголю.
  • Біполярний депресивний розлад ще називається маніакальна депресія. Так, людина може жити звичним життям і не відчувати жодних ознак недуги. Але під час рецидиву спостерігається різка зміна ейфоричного стану на депресивні напади.

Депресія: стадії прояву та лікування

Абсолютно не важливо, чи реактивна депресія у вас чи справи посилилися і має місце хронічна депресія. Дуже важливо звернутися за допомогою до психотерапевта. Тому що самостійно впоратися з недугою практично неможливо. Так, впоратися навіть із рекурентною депресією вам допоможуть такі фахівці, як психолог, психотерапевт чи психіатр.
Поряд з медикаментозним лікуванням у приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ» величезну роль відіграють спеціальні психологічні практики, які підбираються індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням виду депресивного розладу, стадії розвитку та особливостей прояву. У “РІДНІ ЛЮДИ” неодмінно допоможуть кожному.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54