Шизофренія є психічне захворювання, характерною особливістю якого є розпад розумових процесів людини, а також реакцій емоційного типу. Варто зазначити, що подібне захворювання не змінює докорінно свідомість хворого, а також його здатність інтелектуально мислити. Однак, якщо після прояву першої симптоматики нічого з цим не робити, згодом у людини помітно погіршується пам’ять, сприйняття того, що відбувається навколо, і уважність. Для того, щоб шизофренія, симптоми якої можуть бути різними, не переросла в хронічний процес, дуже важливо при перших проявах звернутися за грамотною і кваліфікованою допомогою. Отримати таку допомогу можна в психіатричних центрах, де не тільки правильно проводять діагностику, а й призначають грамотно складений курс лікування, у тому числі медикаментозний. Все для того, щоб подарувати людині здатність нормально жити та радіти кожному прожитому моменту.
Як виявляється шизофренія?
Ознаки шизофренії у дітей, чоловіків та жінок можуть суттєво відрізнятися. Якщо ми говоримо про дітей, то тут слід звернути увагу насамперед на наявність дивних нав’язливих фантазій. Для жінок симптоматика дещо інша. При цьому, як показують численні дослідження, переважно перші ознаки шизофренії у дівчат починають виявлятися у віці від 20 до 25 років. У цей час мають місце такі симптоми:
- наявність галюцинацій;
- раптові напади агресії та дратівливості;
- нав’язливі думки та дії;
- мають місце маячні стани;
- жінка стає емоційно відчуженою від усього, що оточує.
Найчастіше серед ознак шизофренії у жінок першим симптомом виступає гострий і раптовий стан безпричинного побоювання, у тому числі й не мають логічного підтвердження. Дуже часто має місце деперсоналізація, для якої характерна нестандартна поведінка, наприклад, гучний сміх чи, навпаки, ридання, щоб привернути до себе максимальну увагу.
Ознаки шизофренії у чоловіків дещо схожі, як у жінок. Але варто розуміти, що чоловіки більшою мірою схильні до подібного психічного захворювання. Перші ознаки шизофренії у підлітків (чоловіків) можуть статися навіть у 15 років. При цьому дивно, але холостяки більшою мірою схильні до подібної напасті, на відміну від одружених. Головна симптоматика тут така: самовідчуження від соціуму, ізоляція, агресивний стан без видимих для цього причин, наявність манії переслідування та ін. Дуже часто чоловіки, які зазнали захворювання, можуть чути сторонні голоси у своїй голові.
Ранні ознаки шизофренії – ТОП-5 симптомів захворювання
Перші симптоми шизофренії у всіх можуть проявлятися по-різному. Але є кілька яскраво виражених симптомів, які спостерігаються у багатьох хворих із самого першого моменту:
- Людина самоізолюється від суспільства, в якому вона живе. Спостерігається уникнення спілкування з іншими людьми, у тому числі на роботі, у школі та ін.
- Дуже часто хворий перестає стежити за особистою гігієною. Однак, подібна поведінка може бути властива і депресивному стану.
- Наявність різних одержимостей, у тому числі релігійних.
- На ранніх етапах розвитку шизофренії спостерігаються зайво різкі рухи тіла і мимовільна міміка у хворих.
- Багато пацієнтів починають чути сторонні голоси у своїй голові.
Як визначити початкову стадію шизофренії?
Діагностика шизофренії – дуже складний процес, який мають проводити виключно фахівці у галузі психіатрії. Захворювання має безліч особливостей, у тому числі певні причини виникнення. Звичайно, точну причину розвитку захворювання досі ще не встановлено. Проте з упевненістю можна говорити про чітку залежність «процвітання» захворювання, пов’язаного з генетикою. Це можуть бути не лише захворювання шизофренічного ряду, а й такі психічні проблеми, як депресія, суїцидальні нахили або навіть психози.
Існує багато різних форм шизофренії. Серед них: параноїдна, кататонічна, резидуальна, гебефренічна. Незалежно від того, який тип захворювання «прийшов» у ваше життя, на якій стадії знаходиться його перебіг, дуже важливо негайно звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців та провести лікування шизофренії. У центрі психіатричної допомоги «Рлюді» надають найсучасніше лікування шизофренії як у стаціонарних умовах, так і амбулаторно. Не варто нехтувати проблемами свого психічного та емоційного стану, а негайно звертатися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів.