Люди звертаються до лікарів з проблемою, яка звучить майже абсурдно: їх переслідує страх, ніби їх статеві органи можуть зникнути. Так проявляється синдром Коро.
Які симптоми захворювання?
Пацієнти, хворі на синдром Коро живуть з тривогою про те, що їх геніталії самі по собі почнуть зменшуватися. Інколи вони впевнені, що статевий член, вульва чи соски навіть можуть скоротитися і потрапити всередину тіла. Часто їх нервовий стан погіршує впевненість у тому, що вони можуть від цього померти.
Окрім основних симптомів, хворі також страждають від нав’язлвих думок та гострих маячінь. Тому вони пробувають розтягнути чи прикріпити свої органи різними побутовими інструментами. Звісно, це може призвести до травм.
Після масової істерії в Китаї, під час якої люди намагалися зафіксувати геніталії ззовні мотузками та тягарцями, з’явилися «статеві скоби» — спеціальних системи, що утримують геніталії ззовні.
Як виявити хворобу?
Діагностика цієї проблеми зазвичай ставиться за висновками тривалої бесіди з лікарем-психіатром. Додатково необхідно пройти обстеження в уролога (гінеколога), аби впевнитися, що фізіологічні проблеми не впливають на психічний стан. Тільки після цих дій можна починати лікування.
Яке лікування застосовують?
Хоча зазвичай синдром Коро зникає сам по собі, пацієнтам потрібно звертатися до спеціалістів. Причина в тому, що захворювання може протікати як кілька днів, так і до кількох місяців. У складних, хронічних формах, синдром заважає людям жити повноцінно протягом років.
Здебільшого, Коро лікується лише антидепресантами. У більшості випадків, цього достатньо для полегшення стану людини, та не завжди вдається прибрати симптоми повністю.
Якщо, наприклад, пацієнт має інші психічні розлади, ситуація ускладнюється. Тоді необхідно лікувати саме основне захворювання, адже слухові чи зорові галюцинації будуть закріплювати страх перед зникненням геніталій.
Окрім ліків від тривожності та прийому антидепресантів, пацієнту назначають тривалу терапію з психотерапевтом. Корисним буде ще й навчання основам анатомії та сексуальної грамотності.
Чому розвивається синдром Коро?
Якщо ці заходи не допомагають, лікарі починають шукати інше, первинне захворювання. Таким часто виявляється шизофренія.
Однак ця теорія не завжди підтверджується. Причинами захворювання може бути психічна нестабільність та віра в міфи про сексуальне здоров’я. Проте у сімейній історії хворих на синдром Коро зазвичай зустрічаються психічні розлади.
Захворювання поки вважається культурально-зумовленим — до нього схильні представники країн Азії, здебільшого, чоловіки. Проте у жінок його теж можна спостерігати як страх, що їх соски та вульва зменшаться.
Масова паніка з приводу зникнення статевих органів спостерігалася в Китаї, Індії, В’єтнамі та Індонезії. Серед європейців та американців пацієнтами із синдромом становлять одиниці.
Отже, серед основних передумов розвитку Коро можна виділити такі:
- Культурна складова — повір’я та упередження деяких народів
- Генетична складова — схильність до розвитку ряду психічних розладів
- Психічна складова — наявність кореневого захворювання та нестабільний психічний стан.
Важливо не зволікати, а записатися вчасно на консультацію до лікаря. Лише спеціаліст поставить правильний діагноз та полегшить психічний стан. Зв’язатися з нами легко, достатньо подзвонити по телефону вказаному на сайті.