м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Що таке клінічна депресія?

Клінічна депресія - опис симптомів та рекомендації з лікування. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Одним із найпоширеніших психічних розладів є клінічна депресія. Виявляється вона в кожного по-різному, але є певні характеристики, властиві всім хворих. Причини розвитку розладу також у всіх різні, але є негативні фактори, що призводять до розладу. Існує ряд діагностичних критеріїв, які дозволяють визначити у людини цей розлад.

Основні симптоми

Клінічна депресія це серйозний розлад, який потребує негайного лікування. Чим раніше ви звернулися за допомогою до фахівців, тим швидше настануть позитивні зміни.

Вирізняють дві основні складові цього розладу. Перша – пригнічений настрій, який людина відчуває більшу частину дня протягом тривалого періоду. Друге – знижується інтерес до навколишнього світу та речей, процесів, які раніше приносили задоволення. Саме ці два пункти насамперед використовують спеціалісти, щоб визначити розлад.

Але щоб була діагностована клінічна депресія, симптоми повинні зберігатися протягом тривалого часу. Адже у кожної людини іноді може бути поганий настрій. Насторожитися варто у тому випадку, якщо прояви настільки стійкі та тривалі, що заважають людині повноцінно жити.

Поширені та інші ознаки клінічної депресії, наприклад, підвищену дратівливість, проблеми зі сном, нездатність довго концентруватися на виконанні одного завдання, а також апатія, втома та погані думки, які практично неможливо викинути з голови.

Також клінічна депресія супроводжується соматичними симптомами. У більшості випадків виникають болючі відчуття по всьому тілу, мучить головний біль. Нерідко знижується апетит, з’являється постійне відчуття втоми. Більшість хворих також мають проблеми зі сном – це може бути як безсоння, так і надмірний сон.

За відсутності лікування виникають суїцидальні думки, що випливають із почуття безнадійності. Коли були виявлені ознаки розладу, необхідно якнайшвидше пройти лікування депресії у психіатра. Адже лише досвідчені фахівці зможуть надати необхідну допомогу.

Як визначити депресію

Поставити діагноз великий депресивний розлад можуть лише дипломовані фахівці. Адже для постановки недостатньо лише поганого настрою або рідкісного прояву будь-якого іншого симптому. Симптоматика повинна зберігатися протягом двох тижнів та більше.

Діагностувати клінічну депресію може лише лікар відповідної кваліфікації. Щоб точно встановити діагноз, необхідно провести клінічне інтерв’ю. Вона може бути структурованою або довільною, коли пацієнт самостійно описує свій стан. Насамперед фахівці звертають увагу на знижений інтерес до навколишнього світу та фіксований поганий настрій упродовж тривалого часу.

Коли буде діагностовано велике депресивне розлад, лікування призначається відразу ж. Лікування підбирається індивідуально, залежно від індивідуальних характеристик та ступеня розвитку розладу. Тільки індивідуальний підхід дає змогу підібрати ефективний курс лікування.

Як вилікувати депресію

Якщо було діагностовано великий депресивний розлад, симптоми якого ми описали вище, необхідно починати лікування. Найбільш дієвим є комплексний підхід, коли хворий приймає антидепресанти і паралельно із цим застосовується психотерапія.

Антидепресанти приймаються протягом тривалого часу. Фахівці називають термін мінімум вісім тижнів – цього проміжку часу достатньо, щоб визначити, працює препарат чи ні. Якщо використання медикаментів малоефективним, фахівці призначають нову речовину або змінюють дозування.

У людей, у яких була діагностована клінічна депресія, лікування може зайняти досить багато часу. Щоб прискорити настання позитивних змін, додатково можна вести здоровий спосіб життя і регулярно займатися спортом. Доведено, що це знижує інтенсивність прояву симптомів.

Тяжка клінічна депресія може суттєво погіршити якість вашого життя, якщо пустити все на свавілля. Тому при виявленні перших ознак слід звернутися за допомогою до спеціалістів. Але не варто сподіватися лише на таблетки – лише комплексний підхід дозволить досягти позитивних змін.

Досвідчені фахівці використовують сучасний протокол лікування депресії в Україні, що дозволяє досягти позитивних змін нехай не відразу, але з поступовою та стабільною позитивною динамікою.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54