Вивченням душевних проблем і психічних розладів займаються кілька фахівців, одним з яких є психотерапевт. Про те, які особливості його діяльності, лікуванням яких недуг він займається, і чим він відрізняється від інших лікарів, які впливають на психіку і з її допомогою на організм людини, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Хто такий психотерапевт?
На відміну від психіатра, який займається лікуванням людей з психічними патологіями, які вимагають госпіталізації або призначення медикаментів, і психолога, який працює з душевно здоровими людьми, надаючи їм консультативну допомогу, психотерапевт спеціалізується на усуненні психологічних проблем і лікуванні психічних захворювань легкої та середньої тяжкості.
Коли потрібна допомога психотерапевта?
Багато людей ставляться до подібних фахівців з деяким скепсисом, вважаючи, що якщо і необхідно звертатися до такого лікаря, то тільки тоді, коли ситуація повністю вийшла з-під контролю. За аналогією з тим, як застуда спонукає піти будь-якої людини на прийом до терапевта, наявність поява душевних розладів або психологічних проблем також має послужити привід звернутися до фахівця за консультацією.
Відвідати психотерапевта рекомендується в наступних випадках:
- занижена самооцінка;
- втрата сенсу життя;
- неприйняття власної зовнішності;
- різні кризи;
- втрата близьких;
- різні фобії;
- конфлікти з представниками протилежної або своєї статі;
- неконтрольоване вживання психотропних ліків;
- нав’язливі стани;
- прикордонні стани.
Люди, які потребують допомоги психотерапевта, можуть зовні виглядати зовсім непримітно і вести себе цілком адекватно. Однак потрібно розуміти, що тривале перебування в тому чи іншому зі згаданих вище станів може привести людину до глухого кута і неможливості впоратися з проблемою самостійно, що однозначно відіб’ється на всіх сторонах його життя і призведе лише до погіршення ситуації.
Психотерапевт займається лікуванням наступних недуг:
- апатія;
- аутизм;
- анорексія;
- булімія;
- безсоння;
- депресія;
- неврози;
- психосоматичні розлади;
- тривога і страхи;
- психічні травми;
- психоз;
- фобії.
Важливо розуміти, що звернення до такого лікаря не є чимось ганебним. Насправді це нормальна турбота про душевний стан.
Яким чином здійснюється лікування?
Щоб робота була гранично комфортної і продуктивної в першу чергу проводиться консультація, в ході якої клієнт зможе дізнатися відповіді на всі хвилюючі його питання.
Психотерапевт може вдаватися до наступних терапевтичних методів:
- Екзистенціальна психотерапія. В процесі вивчається весь життєвий шлях людини в цілісній картині з метою пояснення його зв’язків з самим собою та іншими людьми;
- Психоаналіз. Під даним методом мається на увазі вивчення підсвідомих процесів з метою визначення особливості свідомості та психіки.
- Гештальт-терапія. У процесі такого методу психотерапевт отримує інформацію, яка дозволяє визначити особливості саморегуляції психіки, її самовідповідальність і самоозоснанность.