Депресія одна із найпоширеніших психічних захворювань. Існують різні способи, спрямовані лікування депресії. Це включає психотерапію, медикаментозне лікування депресії та загальні заходи, такі як релаксаційна терапія. Декілька підходів часто комбінуються один з одним. Під час депресивного епізоду люди на кілька тижнів або місяців впадають у емоційне занепад, з якого часто не бачать виходу. Втручання фахівців може скоротити депресивні епізоди та полегшити симптоми.
Чи виліковна депресія: має значення час
У разі легкої або початкової стадії можна почекати та подивитися, чи зникнуть симптоми самі по собі. Однак чекати – не означає ігнорувати скарги та нічого не робити. Важливо залишатися на зв’язку з лікарем, який призначить лікування депресії без антидепресантів. Регулярно обговорювати, як ви почуваєтеся і як ви можете впоратися з ситуацією. Якщо симптоми погіршуються або зберігаються протягом кількох тижнів, має сенс додаткова терапевтична підтримка.
Також важливою є можливість обміну ідеями з іншими. Партнери, сім’я та друзі відіграють дуже важливу роль. Реабілітаційний центр депресія – це шанс отримати підтримку та супровід. Іноді корисно поговорити з людьми, які мали такий самий досвід, наприклад, у групі підтримки. Негайна терапія найчастіше вкрай необхідна, особливо у випадку помірного або тяжкого випадку, оскільки симптоми дуже неприємні і не минають протягом короткого часу. Лікування тяжкої депресії має відбуватися під нагляд медичних працівників.
Методи лікування депресії можна розділити на «невідкладну терапію», «підтримуючу» та «тривалу профілактику» (запобігання рецидивам). Гостра терапія зазвичай триває від 6 до 8 тижнів. Мета – полегшити стан настільки, щоб нормальне повсякденне життя знову стало можливим, а також щоб скоротити тривалість симптомів і запобігти подальшим обмеженням у повсякденному житті. Подальше підтримуюче лікування депресії Київ зазвичай триває від 4 до 9 місяців.
Для людей з підвищеним ризиком повторення депресивних епізодів тривале лікування депресії у стаціонарі є варіантом запобігання рецидиву. Така «профілактика рецидивів» іноді може зайняти багато років — наприклад, якщо симптоми повністю не зникли внаслідок невідкладної та підтримуючої терапії чи умови життя залишаються дуже важкими. Люди, які страждають на хронічну фазу, часто приймають ліки протягом багатьох років.
Клініка лікування депресій та фобій: які психотерапевтичні процедури пропонуються
Психотерапія при депресії зазвичай складається з інтенсивних дискусій та поведінкових вправ. Найчастіше використовуваний метод-когнітивно-поведінкова терапія. Клінічна депресія – можлива короткострокова психотерапевтична підтримка, у тому числі і медикаментозна. У разі захворювання часто негативні моделі мислення, такі як невпевненість у собі і почуття провини, продовжують посилюватися. Такі патерни слід ламати крок за кроком, щоб можна було сформувати більш позитивне уявлення про себе.
Важливою причиною психоаналітичної терапії є готовність інтенсивно працювати з минулими, можливо, хворобливими переживаннями. Психоаналіз зазвичай триває довше, ніж психотерапія, заснована на глибинній психології. У системному варіанті велике значення надається соціальним відносинам — наприклад, у ній, серед друзів чи роботі. Вони можуть відігравати роль розвитку хвороби. Робляться спроби покращити спілкування у сім’ї.
Лікування ендогенної депресії – це використання лікарських засобів. Вони призначаються лікарем кожного пацієнта індивідуально. Існують різні препарати та групи активних інгредієнтів, які називаються антидепресантами. Вони здатні підняти настрій та підвищити драйв. Також часто використовуються на додаток до психотерапії. Зазвичай потрібно від кількох днів до тижнів, щоб вони подіяли.
Лікування післяпологової депресії може бути різним. Все залежить від тяжкості та стадії. Тут також можна використовувати лікарські препарати. Допомагають розмови зі спеціалістами, психологом та іншими мамами. Не приймайте самі ліки. Важливо, щоб лікарська терапія регулярно перевірялася та коригувалася лікарем. Після закінчення лікування дозування таблеток поступово знижують протягом тижня. Різке припинення прийому антидепресантів може (тимчасово) викликати проблеми зі сном, нудоту чи занепокоєння. Самостійне припинення прийому ліків, коли ви відчуєте себе краще, збільшує ризик рецидиву.