Багато хто навіть не підозрює, що у них маскована депресія. Але розлад дуже важливо розпізнати на ранніх стадіях і звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців.
Що таке маскована депресія
Люди, які страждають від цього розладу, можуть звертатися до медиків зі скаргами на проблеми зі сном, сильні та часті головні болі, а також біль у м’язах, розлади шлунково-кишкового тракту. Нерідко, за відсутності професійного втручання, помітно змінюється апетит. Також людина може скаржитися на загальне нездужання, яке не минає навіть після відпочинку.
Субдепресивний стан або маскована депресія змушують людину часто звертатися до медичних закладів до різних лікарів. При цьому причиною звернення є фізичний стан. Хворий не приділяє пригніченого настрою належної уваги. Якщо сам фахівець вказує на очевидний зв’язок, хворий всіляко намагається це спростувати. Навпаки, хворий щосили намагається переконати лікаря в тому, що психологічний стан є наслідком фізичного нездужання.
Якщо лікарем на ранній стадії була діагностована маскована депресія, симптоми якої ми частково описали вище, то це дозволить розпочати процес профільного лікування і запобігатиме нескінченній кількості відвідувань пацієнтом лікарів різних спеціальностей.
Тепер, коли ви знаєте, що маскована депресія – це серйозний розлад, поговоримо про важливість діагностики на ранній стадії. Вкрай важливо визначити ознаки депресивного розладу на ранніх стадіях. Також необхідно визначитися зі ступенем виразності розладу.
Коли буде діагностовано масковану депресію, лікування має починатися негайно. Для цього потрібно максимально точно поставити діагноз. Тож хворим показано професійну діагностику. При цьому враховується походження та причини, що призвели до розвитку захворювання, складено повноцінну картину стану.
Основні симптоми захворювання
Досвідчені спеціалісти без проблем можуть діагностувати масковані депресії. Адже розлад супроводжується низкою проявів. По-перше, розлади сну. По-друге, порушення апетиту в одну із сторін, що призводить до вельми помітних змін ваги. По-третє, у хворого порушується статева функція.
Багато хто досі вважає, що розлад сну є самостійним захворюванням. Але, як показує практика та численні дослідження, безсоння чи надмірна сонливість є ознаками наявності того чи іншого захворювання.
Як правило, коли у хворих розвивається маскована депресія, хворі скаржаться на болючі відчуття, пов’язані з цим, а також на відсутність задоволеністю сном або відпочинком загалом. Це також призводить до дуже сильного почуття втоми, що позначається на дієздатності людини та її загальному самопочутті.
Також при перебігу цього розладу зберігається певна ритмічність. Стан може змінюватись в залежності від часу доби або сезону. Ця динаміка простежується постійної основі.
При цьому при проходженні точкового лікування, залежно від симптомів, на які скаржиться хворий, відчутних змін не відбувається. Тож стан залишається стабільно поганим.
Лікування маскованої депресії
Щоб повернути людину до повноцінного життя, потрібне якісне лікування маскованої депресії. Відштовхуючись від наукових досліджень про природу цього розладу, варто говорити про порушення процесу обміну серотоніну. Також зменшується і вироблення дофаміну.
Щоб покращити самопочуття та виключити фізичні наслідки депресії, фахівцями в індивідуальному порядку підбираються антидепресанти. Також індивідуально визначається дозування препарату залежно від інтенсивності прояви симптомів.
Але щоб була подолана маскована депресія, психіатрія також необхідна. Тому хворі мають займатися з кваліфікованими психологами та психіатрами на постійній основі. Найбільш ефективними виявилися когнітивна психотерапія та поведінкова. Тільки при комплексному підході вдається позбутися не лише симптоматики, а й причини розвитку депресії.
Хворому на регулярній основі необхідна грамотна та професійна психотерапія. Тільки в такий спосіб вдасться змінити спосіб мислення, змінивши вектор на позитивну сторону. Фахівець лише під час консультації зможе з’ясувати першопричину травми, що призвела до таких наслідків. Виходячи з цього, будуть усунені і наслідки, які заважають людині жити повним життям та бути функціональним.
Тому при виявленні перших ознак розладу необхідно переконати людину звернутися до профільного фахівця.