м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Лікування шізоаффектівних розладів – рекомендації фахівців

Лікування шізоаффективних розладів є складним завданням, і рекомендації фахівців включають в себе комбінацію фармакотерапії та психотерапії для досягнення найкращих результатів у стабілізації настрою та зменшенні психотичних симптомів.
067 113 42 54

Шізоаффектівное розлад – окреме психіатричне захворювання, яке занесено до класифікатора недуг. Воно поєднує в собі ознаки шизофренії і афективного розладу. Одна з основних рис захворювання – порушене сприйняття реальності, тобто людина живе в окремому світі.

На відміну від шизофренії, діагностика якої призводить до того, що людині дають інвалідність, шізоаффектівное розлад не зважає настільки небезпечним захворюванням. Позбутися його можна досить швидко і просто. В основному фахівці призначають як медикаментозне лікування, так і роботу з пацієнтом психолога. У переважній більшості випадків лікування виявляється успішним, головне – постійне спостереження лікаря, який зможе тримати недугу під контролем.

Підтвердження діагнозу

З огляду на, що шізоаффектівное розлад поєднує в собі симптоми відразу двох захворювань, діагностувати його буває вкрай складно. Лікар звертає увагу на такі симптоми:

Наявність афективних розладів. Це означає, що настрій людини постійно змінюється, при цьому його поведінка не пов’язане з оточуючими факторами. Буває всього три види розладів. Перший прояв – настрій, пригнічений без причини, що характеризується пригніченістю і занепадом сил. Інший розлад за своїми характеристиками кардинально протилежно і називається маніакальним. Людина дуже багато і швидко розмовляє, у нього надто багато сил і енергії. Третій тип розладу – коли пригнічений настрій різко змінюється маніакальним.
Симптоми шизофренії які з’являються випадковим чином. Це можуть бути як відразу всі симптоми, так і тільки частина. Головна їхня особливість – вони не проходять більше двох тижнів. До таких симптомів належать галюцинація, стан марення, нелогізми, безконтрольна мова.
І симптоми шизофренії, і афективних розладів проявляються під час одного і того ж нападу. Вони можуть змінювати один одного або відбуватися паралельно. Якщо ж такі розлади проявляються в різні напади, шізоаффектівное розлад не діагностується.
Таким чином, підтвердити наявність захворювання можна тільки в умовах клінік, після проведення повного обстеження і спостереження за поведінкою пацієнта. Займатися самолікуванням в будь-якому випадку заборонено.

Ознаки появи захворювання

Вважається, що вперше ця недуга проявляється у віці від 15 до 30 років. Деякі фахівці пов’язують його виникнення з гормональними змінами, які відбуваються в цьому віці. Насправді в більш ранньому віці недуга просто неможливо діагностувати, оскільки становлення дитячої психіки може супроводжуватися деякими відхиленнями, які при цьому ніяк не пов’язані з психіатричними розладами. Також вважається, що захворювання частіше схильні жінки. Чи так це, лікарями не встановлено. Фахівці стверджують, що прояву недуги передують такі чинники:

  • вживання алкоголю;
  • наркотична залежність;
  • схильність до стресів;
  • напружена обстановка в сім’ї (відсутність одного з батьків, сварки вдома);
  • генетична схильність;
  • проживання в несприятливих умовах.

Точно причини виникнення шізоаффектівних розладів не встановлені. Спровокувати захворювання може сильний стрес, який пережитий пацієнтом, наприклад, після того, як на його очах було скоєно злочин. Визначити, що саме стало подією, яке спровокувало недугу, неможливо. При цьому пацієнт може тривалий час самостійно не усвідомлювати, що він хворий і вміло приховувати це від оточуючих. З огляду на те, що існує величезна кількість варіантів розвитку захворювання, діагностувати його в домашніх умовах неможливо.

Поради близьким людям хворого

По суті, саме на близьких хворого покладається обов’язок розпізнати в його поведінці якісь відхилення. Тільки найближче оточення здатне помітити ті поведінкові розлади, які можуть бути симптомами захворювання. При спокійному поведінці людини, можна намагатися переконати його добровільно звернутися до лікаря. Якщо ж стався напад, під час якого людина погрожує своєму здоров’ю або оточуючих, слід негайно викликати швидку.

Близьким пацієнта варто пам’ятати, що в переважній більшості випадків своєчасного звернення до фахівців, шізоаффектівное розлад було вилікувано без всяких наслідків. Не бійтеся зателефонувати в клініку прямо зараз і записатися на прийом.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54