Не варто думати, що ваш фізичний стан стоїть на першому місці. І що дбати слід лише про нього. У жодному разі не можна забувати і про свою душу, яка вимагає вашої уваги не менше. А іноді навіть більше, ніж тіло. Справа в тому, що багато захворювань здатні значно послабити наш організм та роботу його імунної системи. І стосується це не тільки вірусних та бактеріальних інфекцій, але також стресу, який пригнічує роботу багатьох функцій та систем людського тіла. Іноді важкі стани тривоги, дискомфорту та стресу можуть призводити до психічних розладів, впоратися з якими самостійно навряд чи вийде. Однак, для того, щоб допомогти собі або своїй близькій людині, слід розуміти симптоми психічного розладу, а також знати про найпоширеніші з них у суспільстві.
Психічні розлади – список та опис
Важливо розуміти, що ознаки психічного розладу у жінок і чоловіків безпосередньо залежать від типу цього самого розладу. Існує величезна кількість розладів психіки, які здатні придушити не тільки фізичний стан людини, а й привести його до гноблення. Ми наведемо лише найпоширеніші з них. Отже, психічні розлади список:
- Депресія – стоїть на першому місці за поширенням не лише в Україні, а й у всьому світі. Цей психічний розлад симптоми має найрізноманітніші. Найчастіше – це пригнічений, байдужий, тривожний або навіть боязкий настрій. Людина не відчуває ні радості, ні задоволення життя. Згідно з дослідженнями, жінки частіше схильні до цього захворювання, ніж чоловіки. Крім того, відсоток депресивного розладу у міських жителів порівняно із сільськими вищий. Причиною можна назвати інформаційне перевантаження, порушення режиму (харчування, сну та ін.).
- Біполярний розлад, або маніакально-депресивний психоз часто характеризується різкими змінами настрою людини. Дуже часто ознаки психічного розладу даного типу можуть виникати у зв’язку з травмами голови, дисбалансом гормонального спектру або після травмуючих та болючих життєвих обставин (наприклад, втрата близької людини). Але в деяких людей є і генетична схильність до такого типу психічного розладу.
- Астенія характеризується підвищеною стомлюваністю, відсутністю концентрації та нестійкістю психоемоційного фону. Найчастіше зовнішні ознаки психічних розладів при астенії можуть провокуватися перенесеними важкими захворюваннями внутрішніх органів, і навіть перенапруг організму, як і фізичному, і у емоційному плані.
- Шизофренія вважається одним із найважчих розладів психіки. Ознаки шизофренії такі: розпад процесу мислення та емоційних реакцій. По суті, у хворого спостерігається розлад мислення, мови, сприйняття навколишнього світу, своєї чи чужої поведінки, а також спотворення власної особистості.
- Не менш тяжке захворювання – абсесивно-компульсивний розлад, який є однією з форм неврозу. Абсесивно-компульсивний психічний розлад симптоми може мати такі, за яких людину переслідують нав’язливі думки (обсесії), що змінюються нав’язливими діями (коспульсії). Дуже часто такі люди відчувають постійне почуття тривоги та страху.
- Деменція відзначається деградацією когнітивних функцій, яких ставитися пам’ять, мислення, мова, розуміння і здатність відтворювати інформацію. На розвиток деменції можуть вплинути різні хвороби та травми, що вражають головний мозок.
- Розлади харчової поведінки – анорексія та булімія. При анорексії спостерігається знижений апетит із різкою втратою ваги. За булімії людина, навпаки, постійно хоче їсти, тому що відсутня психологічне насичення їжею.
Для того, щоб визначити, чи є у вас чи вашої близької людини психічний розлад, варто звернутися за допомогою до фахівця. Особливо якщо ви спостерігаєте зміну психоемоційного стану та інші симптоми, які спричиняють побоювання за душевне здоров’я. У психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ» пропонується провести комплексну діагностику та дослідження у психіатра. А в разі потреби – отримати грамотне лікування та реабілітацію (амбулаторно чи стаціонарно) у приватному медичному центрі у Києві.
Психіатричне розлад – це не кінець. При грамотному плані лікування в короткі терміни ви зможете позбавитися душевних хвороб і отримати можливість повноцінно жити в соціумі з турботою не тільки про своє тіло, але і про душевний стан.