м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Як розпізнати біполярний розлад?

Як визначити біполярний розлад? Рекомендації щодо лікування. Приватна психоневрологічна клініка РІДНІ ЛЮДИ, консультація психіатра
067 113 42 54

Біполярний розлад вважається найсильнішим психіатричним захворюванням. Воно проявляється, перш за все, різкими зрушеннями в настрої, поведінці та загальних реакціях на одну і ту ж подію, що відбулася. Відбувається чергування депресії та маніакальних нападів. Самі ж рецидиви можуть тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Прикро, але це захворювання може зруйнувати кар’єру людини, погіршити її соціальні зв’язки, сімейні стосунки. В особливо тяжких випадках біполярний афективний розлад може навіть стати поштовхом до суїциду.

Але вихід завжди є. У приватній психіатричній клініці «РІДНІ ЛЮДИ» неодмінно допоможуть кожному, хто цього потребує. Сучасні методи діагностики та лікування допоможуть ефективно впоратися із захворюванням та повернути людину до звичного життя, в якому більше не буде місця психічним захворюванням.

Біполярний розлад: симптоми та ознаки хвороби

При вираженій формі БАР лікування якого можливе. Це захворювання проявляється у 3% людей. Говорячи про симптоматику, то вже з назви очевидно, що йдеться про два різні протилежні афективні стани. З одного боку – це депресія, з другого – напади манії.

Депресія зазвичай проявляється виражено і дуже яскраво. Вона може тривати дуже довго – аж до року. І йдеться не лише про занепад настрою та відсутність сприйняття радості та задоволення від життя. Головні ознаки біполярного розладу цьому етапі – це психози. У цей період характерні нав’язливі самобичування, звинувачення себе у всіх проблемах, які на думку хворих трапляються у їхньому житті. Найчастіше така людина відчуває себе неповноцінною і непотрібною, такою, що отруює життя оточуючим: рідним і близьким. У деяких випадках присутні маячні або навіть суїцидальні нахили.

На іншому полюсі БАР симптоми зовсім інші – гіпоманіакальний стан, головною ознакою якого можна назвати підвищена ейфорія і зайве емоційне тло. Така людина характеризується гіперактивністю, постійно прагне руху. При цьому найчастіше асоціальна і невиразна, швидка. Спати така людина може до 2-3 годин на добу і залишатися бадьорою. Дуже часто хворий відчуває маніакальну супервелич, яка нічим не підкріплена.

Афективний розлад характеризується постійною зміною одного стану, другим. І так по колу циклічно. Крім основних симптомів у хворого присутні часто і другорядні додаткові особливості поведінки:

  • підвищена тривожність, яка може виявлятись навіть на тлі неспецифічних вегетативних захворювань;
  • надмірне потовиділення, сильне серцебиття, тремор рук та ніг;
  • порушення у роботі ШКТ;
  • часті болі голови, запаморочення і навіть непритомність.

БАР: типи та симптоматика розладів

Дане захворювання має строгу класифікацію та представлено двома типами. У першому випадку пацієнт відчуває постійні манії, які мають яскраво виражений характер. Це і стан психозу, і неадекватна поведінка загальної захопленості, і навіть гіперактивна поведінка без присутності будь-якої втоми. на зміну ж приходить такі самі гіперболізовані депресії, які тривають дуже довго і можуть істотно нашкодити здоров’ю пацієнта. Дуже часто в даному випадку біполярного розладу лікування показано з неодмінною госпіталізацією хворого до стаціонару.

Біполярний розлад 2 типу є досить короткими періодами маніакального стану, які, проте, змінюються досить глибокої депресією, з якою хворий може виходити досить тривалий період. Незважаючи на легше перебіг, це зовсім не означає, що захворювання можна не лікувати. Дуже важливо вчасно звернутися до психотерапевта для виявлення патологій нервової системи та своєчасного запобігання розвитку більш важких форм біполярного розладу.

Чи можна вилікувати БАР?

Якщо ви не хочете відчути, як живуть люди з біполярним розладом особистості, не займайтеся самолікуванням. Тим більше, що воно не приносить належних результатів, а може навіть з точністю навпаки посилити ваше становище.

БАР – це одне з небагатьох захворювань психіки, за яких 100% показано лікування медикаментозним способом. Але це зовсім не означає, що інші методи менш дієві. Найкращий ефект подарує комбінування кількох методик із чіткою індивідуалізацією для конкретної людини.

На жаль, ця хвороба невиліковна, але при своєчасному втручанні з боку лікарів епізоди скорочуються до мінімуму, а їхня виразність практично непомітна. Дуже дієвою вважається і психотерапія при БАР, яка благотворно впливає на психоемоційний стан людини.

Якщо за всіма видимими симптомами ви відзначаєте наявність біполярного розладу, в жодному разі не варто панікувати.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54