Нічні кошмари, напевно, бачив кожна людина. Передувати їм міг перегляд фільму жахів, втома на роботі або стан стресу. Деякі стверджують, що кошмари бачать ті, хто мерзне вночі. Деякі стверджують, що кошмари бачать ті, хто мерзне вночі…. Однак трапляються і панічні атаки, провісником яких також є страшні сни. Одного разу переживши таке, людина може назавжди втратити спокійний сон, так як буде елементарно боятися заснути. Здавалося б – що такого жахливого, ну не заснув, поспить пізніше. Насправді панічні нічні атаки здатні зруйнувати сім’ю і довести пацієнта до думок про суїцид. Він більш не може спати вночі, шукає собі заняття, які зазвичай зводяться до алкоголю або комп’ютерних ігор. Надалі, в денний час пацієнта просто тягне в сон, він стає дратівливим і агресивний. Оточення з «дідівськими» методами лікування, із серії «попей відвар трав» або «порахуй овець» неймовірно дратують, тому що не приносять ніякої користі. Крім того, пацієнт змушений відмовляти собі у всіх звичайних радощів. Нічні напади не дозволяють поїхати кудись або залишитися ночувати у друзів.
Як виникає захворювання і його симптоми
Панічна атака – не просто кошмарний сон. Під час таких нападів пацієнти відзначають прискорене серцебиття, судоми, оніміння кінцівок, підвищену пітливість, тремор рук.
Причини виникнення недуги досі не відомі. Вони можуть початися у людини, яка страждає будь-якими психічними захворюваннями або раніше проходив їх лікування. При цьому, панічна атака може бути у абсолютно здорової людини, при чому його здоров’я чудово як у фізичному, так і в психологічному аспекті. Передбачити коли виникне наступний напад неможливо. Його може спровокувати сильний стрес, переживання або хронічний недосип. Тому, для того щоб не наражати себе на небезпеку, після першого випадку панічної атаки, слід негайно звернутися до фахівця.
Прояву захворювання сприяє сама обстановка. Коли людина лягає спати, в кімнаті відповідно повністю вимикається світло, кожен предмет набуває нових обрисів, а в будинку чутні нові підозрілі звуки. Все це змушує людину вигадувати в своїй голові страшні образи, які втілюються потім у його снах. Є певні групи ризику, які більше всіх схильні до психічних атак:
- люди з щільним графіком роботи, які постійно страждають від недосипів;
- ті, хто зловживають чаєм і кавою;
- особи, раніше зловживали наркотиками або алкоголем; е;
- сильна скритність – постійне внутрішньо переживання своїх проблем;
- ведення сидячого способу життя, відсутність фізичних навантажень.
До виникнення панічної атаки можуть приводити різноманітні чинники – напружений робочий графік, частий похмільний синдром. Також до цього може мати у своєму розпорядженні і характер людини. Наприклад, занадто недовірливі люди можуть придумувати в своїй голові не тільки страшні образи, а й провокувати прояв панічних атак.
Як зменшити вірогідність появи кошмару
Перемогти панічні атаки без втручання лікарів не вийде. Але за допомогою конкретних рекомендацій можна мінімізувати їх поява:
Протягом дня необхідно контролювати кількість уживаного кофеїну. Також доведеться дотримуватися правильної дієти і не є
менш, ніж за три години до сну.
Тимчасово відмовитися від алкоголю і тютюну, тому що містяться в них речовини можуть порушувати режим сну.
Намагайтеся обговорювати з близькими проблеми і переживання, які виникли в перебігу дня, для того щоб не усвідомлювати
їх перед сном.
З’ясуйте, що призводить вас в стан стресу – якщо це проблеми на роботі, задумайтеся про зміну роду діяльності.
Не призначайте собі самостійно будь-які ліки, в тому числі снодійне або седативні препарати.
Крім того, за рекомендацією лікаря-сомнолога може застосовуватися дихальна гімнастика, яка дозволить швидко заснути і
побачити приємні сновидіння.
Тому, якщо ви часто бачите погані сни, які не дозволяють вам спокійно відпочивати вночі, зверніться до лікаря. Саме він призначить комплекс профілактичних заходів, які дозволять не допустити виникнення панічних атак. При сильно запущених випадках, фахівець може призначити прийом медикаментів, які однозначно покращать якість сну.