Зібравши переконливі докази, британські дослідники засудили стандартні психіатричні рекомендації про те, як відучити пацієнтів від ліків від депресії.
Пацієнти, які поступово зменшували щоденну дозу антидепресантів, через кілька років, стійко переносили синдром відміни.
Тисячі, можливо, мільйони людей, які намагаються кинути антидепресанти, відчувають пекучі абстинентні симптоми. Тривають вони від кількох місяців до кількох років.
Безсоння, сплески тривоги, відчуття поразки електричним струмом в мозку – ось далеко не повний перелік хворобливих відчуттів, що заподіюють пацієнтам страждання. Багато хто не може впоратися з цим самостійно і змушені звертатися за допомогою до фахівців. Але лікарі поставили під сумніви ці симптоми, приписуючи їх перепадів настрою і банальної звичкою. Якщо відмовлятися від антидепресантів поступово, від негативної симптоматики можна повністю позбутися, її просто немає. Вражаючий контраст між досвідом пацієнтів і судженнями їх лікарів викликав гарячі дебати в Великобританії, де в минулому році президент Королівської колегії психіатрів публічно заперечив заяви про тривалу скасування у більшості пацієнтів.
Групи підтримки пацієнтів зажадали пояснень. Виходить, що вчені не визнають їх страждання і звинувачують у брехні. Психіатри в Сполучених Штатах і за кордоном прийшли на захист Королівського коледжу. Пара видатних британських дослідників повністю розвіяла застарілі стереотипи, назвавши позицію істеблішменту помилковою, а стандартні поради щодо виведення вкрай неадекватними.