У сучасному суспільстві все частіше можна почути таке поняття як іпохондрія. В буденності іпохондриком називають людину, що знаходиться в постійному зневірі, тривозі і, що має песимістичні погляди на світ. З точки зору ж медицини, іпохондриком називають людину, якого постійно переслідують нав’язливі думки про те, що він невиліковно чи тяжко хворий. Залежно від тяжкості захворювання кількість симптомів може збільшуватися.
Лікар може діагностувати захворювання за наявністю таких ознак:
- Постійне хвилювання і тривожність;
- Необгрунтоване переживання за власне здоров’я, надумиваніе недуг і діагнозів;
Наприклад, якщо прохолоне і почне кашляти, то з високою часткою ймовірності віднесе свої симптоми не до банальної застуди, а до туберкульозу. Якщо при здачі звичайного клінічного аналізу крові один з показників виходитиме за рамки референтних значень, нехай і на рівні апаратної похибки аналізатора, то іпохондрик тут же почне шукати інформацію в інтернеті і вишукувати захворювання.
Лікування іпохондрії як правило зводиться до відвідування психотерапевта. Позитивний ефект надає спілкування з родичами і друзями. Але, не завжди вдається обійтися без медикаментозного лікування. Так, наприклад, якщо причиною захворювання стали психічні розлади, то лікар пропише нейролептики або транквілізатори для зняття психічної напруги у хворого. При лікуванні необхідно по можливості обмежити себе від будь-яких переживань і тривог. У запущених випадках з сильним ураженням кори головного мозку і тяжких порушеннях психіки, необхідна госпіталізація.
Якщо помітили у себе подібні порушення, то не варто затягувати, зверніться до лікаря. Тільки грамотний фахівець поставить правильний діагноз і призначить кваліфіковане лікування.