Коли йдеться про депресію, багато хто з нас уявляє собі приховану і похмуру людину, яка забула про те, що таке посмішка і відчуває лише почуття засмучення. У таких людей найчастіше упадницький настрій, занижена самооцінка та повна відсутність мотивації для подальшого просування по життю. Проте, є й інший тип депресивного стану – прихована депресія. Ще одна назва захворювання – маскована депресія. І подібний вид недуги розпізнати стає значно складнішим. Адже такі люди ховають свій поганий настрій та незадоволеність власним життям десь глибоко у душі, нікому не показуючи свого справжнього стану. Вони навіть можуть усміхатися, бути привітними. Однак, у душі вони абсолютно пригнічені, не задоволені, схильні до тяжких думок і можуть навіть уникати непотрібного контакту з оточуючими людьми.
Прихована депресія: симптоми та основні ознаки захворювання
Дуже важливо розуміти той факт, що прихована депресія дуже рідко помітна для людей. Адже всі її характерні ознаки можуть зовсім не виявлятися зовні. Навіть найближчі можуть і не підозрювати, що всередині добродушної і веселої людини можуть приховуватися найсумніші думки і похмурі переживання.
Такі люди вперто ховають свій справжній внутрішній світ, намагаючись не напружувати власними проблемами нікого зі свого оточення. Дуже часто подібне психічне захворювання схильні гіпервідповідальні люди, які звикли все тримати під контролем. А особливо – власний душевний та фізичний стан.
Ознаки прихованої депресії можуть бути такими:
- Раптові емоційні сплески. Незважаючи на те, що діагностувати подібне захворювання вкрай важко, багато душевнохворих людей мають особливу чутливість. Так, можуть спостерігатися різкі перепади настрою – від істеричного сміху до сліз. Так, після такого виплеску емоції людина швидко заспокоюється, а така поведінка посилає на втому чи робочі проблеми.
- Надмірно поганий або, навпаки, надмірно сильний апетит. Дуже часто страждають даним видом депресії схильні до відмови від їжі (анорексії) або зайвого переїдання та швидкого позбавлення від з’їденої їжі (булімії). Так чи інакше, але при подібних проявах у знайомих чи близьких слід негайно бити на сполох і звертатися за допомогою до фахівців.
- Прихована форма депресії також має на увазі порушення сну. При цьому є дві крайності – тривожний, уривчастий та короткий сон, а також тривале занурення у стан сну (до 15 годин на добу) з наступною постійною сонливістю протягом дня.
- Безперервний прийом лікарських засобів. Це пов’язано з небажанням пацієнта пройти лікування масованої депресії у спеціаліста, а бажання покращити своє самопочуття самостійно, застосовуючи різні медикаменти, наприклад антидепресанти.
- Різка зміна настрою та поведінки. Особливо це помітно на тлі прийому солодощів, алкоголю, кофеїну чи інших продуктів.
- Для людей, які відчувають стан пригнічення, приховані ознаки депресії мають на увазі наявність синдрому нав’язливих станів.
- Люди зі схованою депресією дуже емоційно переносять розставання. Дуже часто люди, які перебувають у депресії, не хочуть нічого розповідати своїм рідним та близьким. Ні про свої проблеми, ні про свій душевний стан. Вони впевнені, що інакше від них відвернутися і перестануть спілкуватися.
- Такі люди часто виявляють таланти, навіть попри свій стан.
- Часто люди у всіх своїх діях шукають будь-які сенси, наприклад, життєву мету, пошук свого місця та ін.
- Нерідко хворі відчувають психосоматичні болі і схильні до різних захворювань, які є наслідком їх психоемоційного фону.
Прихована депресія: лікування та небезпека стану
Прихована депресія – це досить небезпечний психічний розлад. І найбільша небезпека її – це тривалий стан непоміченості. Справа в тому, що багато її симптомів уміло маскуються під звичайні людські нездужання. Крім того, всі прояви психоемоційного дискомфорту при цьому захворюванні дуже неяскраві і нечіткі. І розпізнати їх часом дуже важко.
Проте дуже важливо розпізнати перші ознаки депресії. Адже саме на ранніх етапах лікування маскованої депресії відбувається максимально швидко та ефективно. При перших симптомах варто звернутися за допомогою до фахівців, які проведуть грамотну діагностику і точно поставлять діагноз. Цілком може виявитися, що у вас нормальне емоційне вигоряння. І завдяки легкій корекції свого режиму та звичок можна повернутися у відмінну форму.
Лікування депресії (Україна) від «РІДНІ ЛЮДИ» – можливість відновити свій душевний стан та налагодити ставлення із самим собою.