м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
м. Голосіївська
м. Київ, вулиця Старонаводницька 13а.
067 113 42 54 Цілодобова консультація
Клініка відновної та психосоматичної медицини

Чи можливо швидке лікування фобій?

Швидке лікування фобій - це досяжна мета завдяки індивідуальному та комплексному підходу нашого центру. Пориньте в життя без обмежень уже сьогодні.
067 113 42 54

Що таке фобія давно відомо кожній людині. Не вдаючись в медичну термінологію можна сказати, що фобія – сверхстепень звичайного страху. При цьому, страх можна переступити, подолати або пересилити, а ось з фобією так вчинити не вийде. Вона немов паралізує кінцівки, затуманює свідомість і не дає людині навіть подумати над тим, звідки вона взялася. Діагностувати її можна тільки в клінічних умовах, так як часто захворювання плутають зі звичайною острахом.

Як виникає фобія.

Багато хто помилково вважає, що фобії формуються тільки в ранньому дитинстві. На самому справи вона може з’явитися в будь-який момент життя, як в дитинстві, так і в глибокій старості. Єдине, що об’єднує всі випадки виникнення недуги – сильний стрес, яскрава подія в пам’яті пацієнта, яке він не може ні забути, ні пережити.

Подія, що передує фобії, називається її якорем і може відбуватися як безпосередньо з людиною, так і з кимось із його рідних або близьких. Іноді фобію може викликати навіть подія в житті стороннього. Наприклад, при перегляді новин чоловік побачив, що невідомий скоїв теракт. Так як він сприйняв цю подію надто близько до серця, у нього починає розвиватися фобія, через яку він боїться заходити в метро або літати на літаку. Самостійно згадати подія, яка передувала виникненню захворювання практично неможливо, для цього доведеться вдатися до допомоги фахівців.

Коли звернутися до професіоналів

Жити зі страхом можливо, якість життя при цьому постраждає не занадто. Наприклад, людина боїться висоти, але це не заважає йому жити на десятому поверсі, хоча стояти біля краю даху він би явно відмовився. У разі фобії, навіть сама думка про те, щоб піднятися на рівень другого поверху може закінчитися панічною атакою. Недуга паралізує кінцівки, хворий не може навіть вдихнути. Допомога сторонніх в такому випадку абсолютно марна, бо цей чоловік з фобією їх навіть не почує. При виявленні в своїй свідомості сильного страху, який не дозволяє зробити якусь дію, слід негайно звернутися до фахівця.

Варто відзначити, що фобії можуть бути різноманітними, тому не варто соромитися розповісти про свої переживання лікаря. Так, всі знають, що буває арахнофобія (боязнь павуків), клаустрофобія (фобія замкнутого простору). Однак бувають і інші страхи – боязнь незнайомців, громадського транспорту або навіть фобія страху. Тому про кожен страх, який виник у свідомості і існує там тривалий період краще розповісти психотерапевта.

Фобії у найменших

У дитини виявити страх і позбавити від нього малюка набагато простіше, ніж у дорослих. Діти легше йдуть на контакт і їм не потрібно підбирати слова, щоб не виглядати нерозумно в очах фахівця. Для того щоб переляк дитини не переріс в фобію, необхідно після сильного емоційного потрясіння поговорити з малюком і з’ясувати наскільки на нього подіяло те, що відбувається. Якщо протягом декількох днів дитина згадує про те, що сталося і в момент розповіді починає плакати або просто виглядає злякано, це є підставою для того, щоб показати його дитячого психолога. У разі лікування дитячих фобій не застосовується медикаментозна терапія, лікар вибирає один із запропонованих методів:

Еріксонівський гіпноз – м’яке навіювання, яке дозволяє маляті забути про ті події, які викликали фобію.
Арт-терапія – дитині пропонується намалювати те, чого він боїться. Далі психолог або допоможе малюкові усвідомити, що в зображенні немає нічого страшного, або запропонує домалювати смішні деталі.
Ігрова терапія. Казка. Один з найцікавіших методів, так як передбачає взаємодію дитини і лікаря, так як вони разом створюють історію.

Кожен з цих методів може застосовуватися і при лікуванні фобій у дорослих. Кожен з цих методів може застосовуватися і при лікуванні фобій у дорослих. Однак у старшого покоління можуть паралельно використовуватися седативні препарати, які допоможуть виключити панічні атаки.

Афанасьєва Яна Петрівна
Автор: Афанасьєва Яна Петрівна Психотерапевт, психолог-аддиктолог Дата:
Працюємо з кожним пацієнтом індивідуально!
Ми багато років працюємо в цій сфері, і знаємо як складно переконати деяких пацієнтів. Наші психологи надають необхідну підтримку в мотивації на лікування хворому та його близьким
personnel
Лікарі клініки Рідні Люди висококваліфіковані спеціалісти, які працюють вже багато років і надают підтримку не тільки хворим але й їх близким.
Маючи високу медичну кваліфікацію, наші лікарі є експертами в своїй галузі.
067 113 42 54